Bu senaryoya kargalar güler

Son 3 yılda Kuşadası'nda 6 milyon 767 bin metrekare inşaat izni veren CHP'li Belediye Başkanı Ömer Günel, TOKİ'yi suçladı. Ancak Günel'in iddiaları herkesi güldürdü.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Bilim insanlarından oluşan 31 kişilik bir ekip, Mimarlar Odası’nın ruhsat kayıtlarını inceledi, aylarca süren bir araştırma yaptı ve CHP'li Belediye Başkanı Ömer Günel'in Kuşadası’nı 3 yıl içinde 'Beton Adası'na çevirdiğini ortaya çıkardı.

Kuşadası Kent Kimliği Çalıştayı’nda açıklanan raporun ardından apar topar İstanbul'un yolunu tutan Ömer Günel, gazetecilere yalvardı yakardı ve bu raporun haberleştirilmesini önlemeye çalıştı.

Senaryosunu kendi yazdığı bir filmi de sahneye koyan Günel, kendisinin değil TOKİ'nin Kuşadası'nı betonlaştırdığını iddia etti.

3 yılda 6 milyon 767 bin metrekare yeni inşaat izni veren Günel, TOKi'nin Kuşadası’nda 1.5 milyon m2 alanı imara açtığını anlattı.

Kuşadası’nın betona gömüldüğünü söyleyen Günel, 2019 yılından bu yana belediye tarafından imara açılan alan bulunmadığını öne sürdü.

Görevde kaldığı dönem içinde Kuşadası'ndaki inşaat artışının sadece yüzde 8 olduğunu söyleyen Günel'in yalanlarına medya yöneticilerini de alet ettiği öne sürüldü.

09 Ara 2023 - 11:45 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş