Alıcık ağzından kaçırdı

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, büyükşehir adayının AK Parti’ye bırakılabileceğini söyledi. Alıcık, ilçelerde ise mevcut belediyesi olanların devam edeceğini kaydetti.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhur İttifakı’nda gözler 15 Aralık’a çevrildi. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin aralarında Aydın’ın da bulunduğu 30 büyükşehirde ortak adayla seçime girileceğini açıkladı. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkan adaylarının 14 Aralık'ta sonra açıklanmaya başlayacaklarını söyledi.

“BÜYÜKŞEHİR AK PARTİ’YE VERİLEBİLİR”
Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Aydın’daki paylaşıma ilişkin konuştu. Haluk Alıcık, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayının AK Parti’ye bırakılabileceğini belirterek, “Büyükşehirlerde ittifak yapacağımız belliydi. 15 Aralık’tan sonra yavaş yavaş belli olmaya başlayacak. Bizim adaylık sürecimiz 15’inde bitiyor. Önce büyükşehir ardından diğer ilçeler açıklanacak. Aydın Büyükşehir Belediyesi adayı geçtiğimiz sefer AK Parti’ye kaldı, herhalde yine AK Parti’ye kalabilir. Kesin olur olmaz diyemem. Nazilli, Söke, Efeler’i bilemem ancak ortak mutabık kalınan konu mevcut belediyeleri olanlar devam edecek. Bakalım az bir süre kaldı. Biz de Pazartesi günü bu konu için Ankara’da olacağız” ifadelerini kullandı. Alıcık, Cumhur İttifakı’nın seçimden zaferle ayrılacağını söyledi.

2019 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Aydın’da Karacasu ve Karpuzlu’da başkanlığı kazanmıştı. AK Parti ise Buharkent, Kuyucak, Bozdoğan, Köşk, Koçarlı’yı elde etti. Boşta kalan Millet İttifakı adaylarının kazandığı Nazilli, Efeler, Söke, Didim, Kuşadası, Yenipazar, Sultanhisar, İncirliova, Germencik’in ise hangi partiye bırakılacağı merak konusu.

10 Ara 2023 - 13:07 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik