Büyükşehirin anahtarı 3 ilçe

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediyesi Aday Adayı Metin Yavuz, Nazilli, Efeler ve Söke’yi istiysen MHP’nin talebini yorumladı. Metin Yavuz, “Cumhur İttifakı’nın Efeler, Nazilli ve Söke’yi alması demek büyükşehiri alması demek. Doğru adaylarla yola çıkmak lazım” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde aday tespit komisyonu yarın toplanıyor. İl ve ilçelerde belirlenecek adaylar büyük ölçüde netleştirildi.

MHP 3 İLÇEYİ İSTİYOR
MHP 2019’da kaybettiği Nazilli, Efeler ve Söke gibi ilçeleri yeniden istiyor. AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediyesi Aday Adayı Metin Yavuz, MANŞET’in “Aday olması durumunda, hangi ilçe MHP’ye bırakılırsa büyükşehir seçiminin kazanılmasına etki eder” sorusunu yanıtladı.

“MHP’YLE ZAFERE ULACAĞIZ”
Görüşmelerin önümüzdeki hafta içinde tamamlanacağını belirten Metin Yavuz, Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayının belirleneceğini söyledi. MHP kanadından üst düzey yetkililerin görüşlerini aktaran Yavuz, “Aydın için, doğusundan batısına, hangi adayla ve partiyle zafere ulaşılacaksa biz onun tarafıyız görüşü hakim. Kimse şurayı istiyoruz, burayı istiyoruz demiyor. Burada geçmişe bakıp matematiği çalıştırmak gerekiyor. Biz MHP ile zafere ulaşacağız. Ama 1 tane ama 10 tane ilçe alacaklar. Bakış açılarının bu olduğunu gördüm ve bu konuda sıkıntı olacağını düşünmüyorum” dedi.

“DOĞRU ADAYLARLA YOLA ÇIKMAK LAZIM”
Hangi ilçenin hangi partiye bırakılacağına ilişkin konuşan AK Partili Metin Yavuz şu ifadelere yer verdi;
“Şehirlerin durumuna bakmak lazım. Hangi partinin adayıyla gidilmesi gerekiyor konusu önemli. Orada yaşayan insanların görüşleri önemli. Genel merkezler, sahadan, teşkilatlardan, milletvekillerinden ekstradan bilmediğimiz yerlerden bilgi alıyorlar. Şu olur diyemem. Ama ben büyükşehir belediye başkanı olursam ben kazanırım. Cumhur İttifakı’nın Efeler, Nazilli ve Söke’yi alması demek büyükşehiri alması demek. Doğru adaylarla yola çıkmak lazım.”

10 Ara 2023 - 13:28 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik