Bisikletlilerden Çine'ye vefa

Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi üyeleri pedallarını hayatını kaybeden Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer için çevirdi.

Osman  Yurttaş
Osman Yurttaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi kısa süre önce Çine’de belediye tarafından gerçekleştirilen Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında tanışma fırsatı buldukları Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in vefatından derin üzüntü duydu. Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi üyeleri bu Pazar gerçekleştirdikleri etkinlikte pedallarını, vefat eden Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer için çevirdi.

Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi Başkanı Hümeyra Yılmaz, “Bisiklet kültürünü ve sporunu yaygınlaştırmak için, ilimiz genelinde etkinlikler düzenliyoruz. Çine ilçemiz de sık sık geldiğimiz ve sevdiğimiz rotalarımızdan. Sayın başkanımız bisiklete ve doğaya karşı ilgili ve duyarlıydı. Kendisi ile kısa süre önce Çine Belediyesi tarafından düzenlenen bisiklet şenliğinde birlikte bisiklet sürme şansımız olmuştu. Bizleri samimiyet ve misafirperverlikle karşılamış bizlerle birlikte olmuştu. Hem bir belediye başkanı hem de kişilik olarak kıymetli başkanımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu pazar günü yaptığımız bisiklet turumuzu başkanımıza ithafen düzenleyip Çine’de ailesine taziye ziyaretinde bulunduk. Kendisine Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine sabırlar dileriz” şeklinde konuştu.

CHP Çine İlçe Örgüt Başkanı Tayfun Şahin, “Cumhuriyet değerlerine önem veren rahmetli belediye başkanımız Enver Salih Dinçer 100. Yıl nedeniyle bisiklet yarışması düzenlenmişti. Ve yarışmacı arkadaşların istekleri ile ilgili yakından ilgilenerek memnuniyetlerini kazanmıştı. Bugün sabah Aydın’dan bisikletleri ile yola çıkarak taziye ziyaretine gelmeleri başkanımız adına bizleri çok duygulandırdı. Çine’nin kapısı onlara her zaman açık olacaktır. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

10 Ara 2023 - 18:49 - Gündem

Mahreç  Osman Yurttaş