İlk dört ayaklı otomobil

Eğlence araçları üreticisi Sansei Technologies'in Star Wars'tan esinlenerek ürettiği dünyanın ilk dört ayaklı binek otomobili SR-02 büyük ilgi gördü.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Japon eğlence araçları üreticisi Sansei Technologies dünyanın ilk 4 ayaklı otomobilini üretti.
Yaklaşık 3.5 metre uzunluğunda, 2 metre genişlik ve yüksekliğindeki robot otomobilin ağırlığı 2 tonun üzerinde ve yapımı 2 yıl sürdü. Araç saatte yaklaşık 20 kilometre hıza kadar yürüyebiliyor, sofistike motorları, sensörleri ve yapay zeka algoritmaları çeşitli ortamlarda güvenli ve güvenilir navigasyon sağlıyor. Yaklaşık 1 metre yüksekliğe kadar olan engellerin üzerinden geçebilmesi onu gerçek anlamda arazi kabiliyetine sahip bir araç haline getiriyor.
SR 02 tasarımı sayesinde dik yokuşları ve diğer zorlu arazileri de kolayca aşıyor.
Bu ilginç otomobilin arkasındaki mühendisler, Star Wars serisinde görülen dört ayaklı araçlardan ilham aldı ve otomobil endüstrisinde devrim yaratacak gerçek dünya versiyonunu yaratmaya çalıştı. SR-02, seyahat etmenin yeni, daha güvenli ve daha heyecan verici bir yolunu yaratmak için robotik ve otomotiv mühendisliğinin en iyilerini birleştiren fütüristik bir konsept araç olarak kabul ediliyor.

10 Ara 2023 - 19:18 - Teknoloji

Mahreç  Haber Merkezi