FETÖ'cü Baransu'ya mahkemeden kıyak

FETÖ/PDY davasından hapse atılan gazeteci Mehmet Baransu ile boşandığı eşi Esra Konur arasındaki nafaka davasında ilginç bir gelişme yaşandı. Mahkeme, Baransu'yu tüm mali yükümlülüklerinden kurtardı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
FETÖ'cü Baransu'ya mahkemeden kıyak
FETÖ'cü Baransu'ya mahkemeden kıyak
Haber albümü için resme tıklayın

FETÖ'nün uydurduğu Balyoz Davası'nda, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef alacak şekilde belgeler üretip delilleri manipüle ettiği için 19 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Mehmet Baransu ile eşi Esra Konur arasındaki nafaka davasına devam edildi.
İstanbul 12. Aile Mahkemesi’nde görülen davaya FETÖ'cü Mehmet Baransu’nun avukatı Dilara Yılmaz ile eski eşi Esra Konur’un avukatı Murat Sultansu katıldı.
Baransu’nun avukatı Yılmaz, müvekkilinin 8 yıldır tutuklu olduğu için nafaka ödeyemeyeceğini savundu.
BOĞAZDA DÜĞÜN
Duruşmada söz alan Esra Konur’un avukatı Murat Sultansu, Baransu'nun avukatının iddiasına itiraz etti.
Davalı tarafın mağdur edebiyatı yaptığını savunan Sultansu, “Davanın açıldığı dönemde müvekkilimiz ve müşterek çocuklar kuru ekmeğe muhtaç iken, davacı taraf boğazda düğün yapıyordu. Daha önce mahkemenizce verilen karar ilamlı icraya konuldu, ancak istinaf mahkemesi bu kararı kaldırdı. Taşınmazlar üzerinde haciz varken karşı taraf dosyadaki tüm borçları ödedi, icra dairesi de hacizleri kaldırıp dosyayı kapattı, icra dairesi kanunun emredici hükmüne aykırı hareket etti. Müvekkilimin çocuklarından biri kalp hastasıdır, boşandıktan sonra kendisi çalışarak kıt kanaat geçinerek çocuklarına hem annelik hem babalık yapmaya çalışıyor” diyerek nafaka talebinde bulundu.
NASIL KURTULDU?
Açık yargılamaya son verilen davada mahkeme Baransu’yu tüm mali yükümlülüklerinden kurtaracak ilginç bir karara imza attı.
Karara göre, çocukların tüm okul giderleri ile özel sigorta ödemelerinin davalı tarafından yapılmasına ilişkin yükümlülüğü kaldırıldı.
Esra Konur’un yoksulluk nafakasının artırılması talebi de reddedildi.

11 Ara 2023 - 13:06 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi