Nazilli bunları istiyor

Nazilli Kent Konseyi Başkanı Gürkan Yenipazarlı Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Yenipazarlı, hazırladıkları projeleri kamuoyuna tanıttı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli bunları istiyor
Nazilli bunları istiyor
Haber albümü için resme tıklayın

Meclis ve çalışma grubu başkanlarıyla birlikte Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Gürkan Yenipazarlı, projelerini anlattı.
Kent Estetiği, Peyzajı ve Kentsel Kalkınma Çalışma Grubu başkanı Ümit Tanırgan 23 Nisan Parkı ve Sümer Park’la ilgili hazırlanan projeler hakkında bilgi verdi.

TİYATRO İSTEDİLER
Parklarda yaşanan uygunsuz durumlara dikkat çeken Tanırgan, 400 kişilik bir anfitiyatro yapılmasını istediklerini belirterek “Yaz aylarında açık sinema olarak da kullanılabilir. Kültür sanat festivalleri burada yapılabilir. Altına ise dükkanlar ve dernek binaları inşa edilebilir. Basket sahasının bulunduğu yere kültür merkezi ve etrafına da sanat galerisi yapılabilir” diye konuştu.
Tanırgan Sümerpark’ın gerekli şekilde kullanılmadığı için halktan yeterli ilgi görmediğine dikkat çekerek “Bu alanda atıl durumda bulunan yerlere arkeolojik park ve çocuklar için masal parkı yapma projemiz var” dedi.

DÜZENLEME ŞART
Birinci derece deprem bölgesinde bulunan Nazilli’de yapıların yaşıyla ilgili doğru bilgiye ulaşmanın güçlüğünden yakınan Ümit Tanırgan, binalara kimlik numarası verilmesini istedi.
Nazilli’de sık sık fırtına ve şiddetli yağışlara bağlı olarak sorunlar yaşandığına değinen Tanırgan “Çatıların, güneş enerjisi tanklarının ve klimaların düzenli bir şekilde yeniden planlanması gerekiyor” görüşünü dile getirdi.

DOKUZUN HAMAMI
Nazilli Kent Konseyi Başkanı Gürkan Yenipazarlı da Altıntaş Mahallesi’nde bulunan tarihi Dokuzun Hamamı için hazırlanan projeden söz etti.
Eserin sit alanı olarak tescilli 665 metrekarelik ev ve hamam olarak şahıs üzerine kayıtlı olduğunu belirten Yenipazarlı, “Buranın şehrimizin turizmine kazandırılması için kamulaştırılarak yeniden düzenlenmesini, İsabeyli piknik alanın da haftada bir bisiklet günü olarak ilan edilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Ziyarette ayrıca Nazilli’nin bir emekli kenti olmasına karşın emeklilerin zamanlarını verimli harcayabilecekleri etkinlikler olmadığı belirtilerek özellikle demans ve Alzheimer hastalarının tedavisi için seminerler düzenlenmesi ve kaybolan Alzheimer ve demans hastalarının kolaylıkla bulunması maksadıyla bir merkez oluşturulması talep edildi.

11 Ara 2023 - 14:10 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik