Teşekkürler öğretmenim

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, ders sırasında kalbi duran öğrencisini kalp masajı uygulayarak hayata döndüren öğretmen Suna Bağ’ı ziyaret etti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Teşekkürler öğretmenim
Haber albümü için resme tıklayın

 Aydın’ın Didim ilçesi Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  14 yaşındaki lise öğrencisi Salih Köse, ders esnasında bir anda fenalaştı. Öğrencisinin fenalaştığını ve baygınlık geçirdiğini fark eden öğretmeni Suna Bağ ise hızla müdahale etti.

Bağ, öğrencisine önce suni teneffüs yaptı, ardından 10 dakika boyunca kalp masajı uyguladı. Bu müdahaleyle öğrencinin kalbi yeniden çalıştı. Okula gelen sağlık ekiplerinin Didim Devlet Hastanesi’ne kaldırdığı genç öğrenci 18 günlük tedavinin ardından sağlığına kavuştu.

 CAN KURTARAN ÖĞRETMENE TEŞEKKÜR

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ilçe ve okul ziyaretleri kapsamında Didim Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gitti.

Ekici, hızlı müdahale ile öğrencisinin hayata tutunmasını sağlayan Suna Bağ’a teşekkürlerini iletti ve ilk yardımın önemine değindi. Öğretmen Suna Bağ da ilk yardım eğitimi almasının Salih'in  hayata tutunmasında  en önemli etken olduğunu vurguladı.

İl Mİlli Eğitim Müdürü Ekici, idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldiği okulda incelemelerde bulunup sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle keyifli bir sohbet imkanı da yakaladı.

11 Ara 2023 - 19:47 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi