Çine’de yeni başkan belli oluyor

Çine’de Enver Salih Dinçer’in vefatının ardından yeni başkan seçiliyor. Belediye meclisi kendi içinden seçime kadar görev yapacak ismi belirleyecek. Oylama 15 Aralık Cuma günü yapılacak.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Enver Salih Dinçer’in hayatını kaybetmesinin ardından Çine Belediye Meclisi, yeni başkanı seçmek için 15 Aralık Cuma günü olağanüstü toplanıyor.

Çine Belediyesi Sosyal Tesisler’de bulunan Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacak olan toplantı saat 14.00’te başlayacak. Gizli oylama ile yapılacak olan seçimde adayın olan kişinin, kullanılan oyların üçte ikisini alması gerekiyor. İkinci seçimde de üçte iki çoğunluğa ulaşılamazsa seçim üçüncü tura kalacak. Bu turda en fazla oyu alan isim yeni belediye başkanı olarak seçilecek.

Yeni başkan belediye meclis üyelerinden biri olacak ve 31 Mart seçimlerine kadar görev yapacak.

7 CHP’li, 2 İYİ Partili ve 6 Cumhur İttifakı üyesinden oluşan mecliste kimlerin aday olacağı, üyelerin kime onay vereceği merakla bekleniyor.

Çine’de Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, geçtiğimiz hafta fıtık ameliyatı olmak için gittiği Malatya’daki hastanede hayatını kaybetmiş, 9 Aralık Cumartesi günü düzenlenen törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verilmişti.

 

11 Ara 2023 - 21:19 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi