Yengeye aşk mesajı

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde kardeşi İlyas Yardım'ı silahla vurarak öldüren Bahri Yardım, karar duruşmasında bülbül gibi şakıdı. Yengesine aşk mesajları gönderdiğini itiraf eden sanık, babasını evlat ayırımı yapmakla suçladı.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Koçarlı, Gaffarlar Mahallesi'nde yaşayan 40 yaşındaki Bahri Yardım, 38 yaşındaki kardeşi İlyas Yardım'ı tarlada silahla vurarak öldürdü.
İlk ifadelerinde kardeşinin kendisini psikolojik tedavi için hastaneye götürmek istediği için vurduğunu söyleyen sanık, Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında gerçeği itiraf etti.

'Kurtlar Vadisi operasyonu' bitmiştir diyerek söze başlayan sanık Bahri Yardım, babasının evlat ayrımcılığı yaptığını ileri sürdü.
Kardeşi İlyas Yardım'ı eşine aşk mesajları gönderdiğini de itiraf eden sanık, "Kurtlar Vadisi'ne girmek istiyorsan kurt postunu giymen gerekir. Ailem benimle ilgili ölüm büyüsü yaptırdı, cinler sürekli etrafımda geziyordu, ben maktulün karısı Sevgi'ye aşk mesajları gönderiyordum, Sevgi erken doğum yapınca eşim bunu benden bildi. Kardeşim İlyas benim eşime tecavüz etti. Bu cinayeti işlemek için plan yaptım. Bayram namazı çıkışında öldürecektim, ancak bir aksilik oldu, bunda da vardır bir hayır diye o zaman öldürmedim, akşamdan silahı çuvala koydum, tarlaya gittiğimde kardeşim İlyas bidona su dolduruyordu, tüfeği omzuna dayayıp 'reis yolun sonuna geldin' dedim. Birkaç saniye bekledim, bir şey söylemeyince ateş ettim. Yan tarafına düştü, kısık sesle 'baba' diye bağırdı. Sonrasında tekrar ateş ettim ve kaçtım." diyerek ifade değiştirdi.
Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın ömür boyu müebbet hapis cezasına çarptırıldığını bildirdi.

12 Ara 2023 - 16:38 - Asayiş

Mahreç  Melek Fırat