İlk kez Aydın'da uygulanacak

ADÜ Teknokent bünyesinde geliştirilen yerli ve milli AR-GE Projesi ’Sanal Gerçeklik İlk Yardım Uygulaması’ Aydın Adnan Menderes Hastanesi’nde kullanılmaya başlanacak.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
İlk kez Aydın'da uygulanacak
İlk kez Aydın'da uygulanacak
Haber albümü için resme tıklayın

Eğitimde dijitalleşmenin önemli adımlarından biri olan ’Sanal Gerçeklik İlk Yardım Uygulaması’ sayesinde; hastane çalışanları, hemşireler, öğrenciler ve tüm sağlık çalışanları, geleneksel yöntemlere göre daha hızlı bir şekilde ilk yardım yöntemlerini öğrenecek ve gelişimleri takip edilebilecek.
ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent ve ADÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mücahit Avcil’in bizzat denedikleri WR teknolojisi, uygulama ve eğitim alanında büyük kolaylıklar sağlayacak.
Sağlık alanında ülkemizde benzeri olmayan uygulamayı ilk defa Üniversitemizde kullanacak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “İnovasyon ve AR-GE faaliyetlerine verdiğimiz önem hem kısa sürede gerçekleşen ivmeyi hem de uzun vadede istikrarlı gelişmeyi bize sağlayacak. Bu önemli çalışmada emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
ADÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mücahit Avcil, uygulamanın son derece etkin bir kullanım sağlayacağının altını çizdi.

13 Ara 2023 - 14:00 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı