Efeler'de bayram

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın hayata geçirdiği projelerden biri olan Kitap Kafeler’in 14’üncüsü Ovaeymir Mahallesi’nde açıldı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Efeler'de bayram
Efeler'de bayram
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Ders çalışmak, kitap okumak ve araştırma yapmak isteyenlere konforlu bir ortam sağlayan Kitap Kafelerin sayıları her geçen gün artıyor.
Efeler’in bilgi yuvaları; ders çalışmaya elverişli ortamı, internet bağlantılı bilgisayarları, güler yüzlü çalışanları ve ücretsiz ikramlarıyla yoğun ilgi görüyor.
Bu hizmeti ilçenin her mahallesine yaymayı hedefleyen Başkan Atay, ayrıcalıklı mekanların sayısını günden güne çoğaltı.

OVAEYMİR'DE BAYRAM
Kitap Kafelerin 14’üncüsü Oveymir Mahallesi, İsmet Sezgin Bulvarı’nda gerçekleştirilen törenle açıldı.
Yazar Işıl Madak’ın konuk olduğu açılışa; kentteki siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının ve sendikaların temsilcileri ile Efeler Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ovaeymir Mahallesi Muhtarı Lokman Karakaş, “Efeler Belediyesi’nin hizmetlerinin başında gelen ve benim için en önemlisi olan kitap kafelerin mahallemizde açılmasından dolayı çok mutluyuz. Selahattin Eyyubi’nin dediği gibi ‘Okumadan birbirimizi anlayamayız’ birbirimizi anlayabilmemiz için okumamız lazım. 14. Kitap Kafe’yi hizmete açan başta Atay olmak üzere kıymetli müdürlerim ve belediye ekiplerine canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

YAZAR DA KISKANDI
Efeler Belediyesi’nin 14. Kitap Kafe açılışına konuk olan yazar Işıl Madak, ”Bu hizmetten dolayı gerçekten çok heyecanlandım, özellikle gençler adına çok heyecanlandım. İzmir’den geliyorum buraya. İnanılmaz güzel işler yapılıyor Efeler’de, bunu gördüm. Sadece kitap kafe açılışı değil, İzmirli olarak kıskandım burayı." diye konuştu.
Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay da konuşmasında, “Çocuklarımız geçen haftadan beri bir endişe yaşamışlar ‘acaba açılmayacak mı?’ diye. Hayır, sizin için her şeyi yapacağım. Bugün hava çok güzel, sizler; Ovaeymirliler, çocuklar, kadınlar çok güzelsiniz. Hepinizi en içten duygularımla saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

13 Ara 2023 - 17:25 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı