ADÜ’de hedef büyük

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, dekanlar ile bir araya gelerek üniversitenin son dönemde gerçekleştirdiği projeler ve derecelendirme konusunda planlanan süreç ve veri ofisleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Kent, ADÜ’nün araştırma üniversitesi olması için çalışmaların hız kazanacağını belirtti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
ADÜ’de hedef büyük
ADÜ’de hedef büyük
Haber albümü için resme tıklayın

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem, Genel Sekreter V. Doç. Dr. Bertan Akyol ve dekanlar katılırken; Prof. Dr. İyem, derecelendirme konusunda süreçle ilgili dekanları bilgilendirdi. 

Üniversitenin ulusal ve uluslararası derecelendirme sıralamalarında yer alarak, etkili bir itibar yönetimi sürecini de planladıklarını ifade eden İyem; ADU Veri Merkezi (ADÜ VM) , ADU Veri Analizi Merkezi (ADÜ VA), Akreditasyon ve Derecelendirme Ofisi, Sürdürülebilirlik Ofisi ve Büyük Veri Ofisi gibi yeni kurulan merkez ve ofislerle de ilgili dekanları bilgilendirerek yol haritası hakkında açıklamalarda bulundu.

ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ OLMA ÇALIŞMALARI

Okulun uluslararası sıralamalardaki konumunu daha en üst seviyelere çıkarmak adına bu zamana kadar yapılan projeler ve planlanan süreç ile ilgili dekanlara bilgi veren Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, ADÜ’nün bir araştırma üniversitesi olması yolunda yapılacak çalışmalara bundan sonra daha da hız verileceğini belirtti.

Araştırma faaliyetlerinin desteklenerek öncelikli hedefin ulusal ve uluslararası alanda tanınan bir araştırma üniversitesi markası yaratmak olduğunu belirten Kent, araştırma faaliyetlerinin desteklenmesine bağlı olarak üniversite bünyesinde kurulan ‘Akreditasyon ve Derecelendirme Ofisi’, ‘Sürdürülebilirlik Ofisi’, ‘Büyük Veri Ofisi (ADÜ veri Merkezi ve ADÜ Veri Analizi ve İstatistik Merkezi)’ gibi konularda da süreç ile ilgili bilgi verdi.

Kent, “Eğitim programlarımızın kalitesini yükselterek öğrencilerimize daha üstün bir eğitim sunmayı, üniversitemizi araştırma üniversitesi haline getirmeyi istiyoruz. Üniversitemizi ulusal ve uluslararası sıralamalarda daha üst noktaya getirmeyi, sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.” dedi.

13 Ara 2023 - 19:58 - Eğitim

Mahreç  Haber Merkezi