Başkan Atay karneyi çıkardı

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 14. Kitap Kafe açılışında 5 yıllık icraatlerine değindi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Başkan Atay karneyi çıkardı
Başkan Atay karneyi çıkardı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği projelerden olan Kitap Kafeler’in 14’üncüsü bilim sevdalıları için kapılarını açtı.

 SİZİN İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIM

Geçen hafta yapılması planlanan açılışın olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendiğini kaydeden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Çocuklarımız geçen haftadan beri bir endişe yaşamışlar ‘Acaba açılmayacak mı?’ diye.  Hayır, sizin için her şeyi yapacağım. Bugün hava çok güzel, sizler; Ovaeymirliler, çocuklar, kadınlar çok güzelsiniz. Hepinizi en içten duygularımla saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

 KENTTEKİ DÖNÜŞÜMÜ ANLATTI

Başkan Atay, konuşmasının devamında Efeler Belediyesi’nin projeleriyle ilçede gerçekleşen olumlu dönüşümden bahsederek, “Düşünün biz geldiğimizde Efeler Belediyesi’nin hiç gündüz bakımevi yoktu, bugün 5 tane var. Okuma salonları yoktu. Yalnızca bir il kütüphanesi var, o da sadece 40 kişilik kapasitesi ile saat 17.00’ye kadar açık.  Ama bugün 14. Kitap Kafe’yi açıyoruz. 31 Mart’taki seçime kadar 19 Kitap Kafe açacağız. Avrupa’nın en büyük İkinci açık hava matematik ve bilim parkını açtık. Göreve geldiğimiz ilk zamanlarda meclis üyelerimizi Eskişehir’e gönderdik, modern bir kent nasıl oluşturulur örnek almaya çalıştık. Bu doğrultuda hizmetlerimizi hayata geçirdik. Artık Eskişehirliler Efeler’e gelmeye buradaki hizmetleri incelemeye başladı. ‘Efeler’i marka kent yapacağız’ dedik. Bu sözümüzün arkasındayız. Bir otel açtık, gören arkadaşlarımız görmeyenlere anlatmıştır. Büyük bir beğeni ile orada hizmet etmeye devam ediyoruz" sözlerini kaydetti.

 ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ

Başkan Atay, şu ifadelerle sözlerini sürdürdü:

"Fabrika açtık. Üretim olmadan hiçbir ülkenin kalkınamayacağını düşünen bir belediyecilik anlayışımız var. O nedenle üretim yapmamız gerekiyor. Üreterek kalkınmamız gerekiyor. Bunun için Türkiye’de en çok Efeler’de üretilen enginarın konserve fabrikasını açtık. Kestane en çok Aydın ilinde üretiliyor ama kime sorsanız Bursa derler. Çünkü burada sanayisi yoktu. Onun sanayisini gerçekleştirdik. 55 kadınımızın çalıştığı %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikamız Efeler halkımıza hayırlı oldu. Orada yalnız kadınlarımız çalışıyor, pozitif ayrımcılığa devam edeceğiz. Bir fabrika daha yapacağız yine sadece kadınlarımız çalışacak. Kitap kafeler, psikososyal danışma merkezleri, hanımevleri, bütün bunlar çocuklarımız ve kadınlarımız için. Ve bu ülkeyi gelecekte bu çocuklar idare edecek. Bizi, onlar yönetecek. Onların bilgili olması lazım, bilgiye ulaşabilecekleri ortam yaratmamız gerekiyor. Bu kitap kafelerle çocuklarımızın bilgiyle buluşmalarını sağlıyor, onların bilgili ve sağlıklı düşünen yurttaşlar olmasına katkı sunuyoruz. Hepinize çok teşekkür ederim. Sağ olun, var olun. 14. Kitap Kafe’miz hayırlı uğurlu olsun.”

13 Ara 2023 - 20:34 - Eğitim

Mahreç  Haber Merkezi