NAZİLLİ’DE KATLİAM VAR!

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 4 sahipsiz köpek daha zehirlenerek öldürüldü, zehirlenen bir sahipsiz köpek ise tedavi altına alındı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’ın Nazilli ilçesinde köpek katliamı sürüyor. Kentte katledilen köpek sayısı 13’e yükseldi. Yeşil Mahalle 1709 Sokak’ta 4 sahipsiz köpeğin ve bir kedinin öldüğü saptandı, bir sahipsiz köpek ise klinikte tedavi altına alındı.
Köpekler, belediye veteriner hekiminin incelemesinin ardından İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince otopsi için İzmir'e götürüldü.
Bölgede inceleme yapan Nazilli Hayvan Hakları ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, sahipsiz köpeklerin ve kedinin zehirlenerek öldürüldüğünü iddia etti. Tığoğlu, geçen yıl ekim ayında aynı bölgede 17 sahipsiz köpeğin zehirlenerek öldürüldüğünü hatırlatarak, köpeklerin organize bir şekilde katledildiğini öne sürdü. Bazı mahalle sakinleri sokak hayvanlarının ölümüne tepki gösterdi.

Öte yandan Çapahasan Mahallesi 889 Sokak ve 389 Sokak ile Yeni Mahalle 177/1 Sokak'ta toplam 9 sahipsiz köpeğin öldüğü saptanmıştı. Böylece ilçede zehirlenen köpek sayısı 13’e yükseldi.

Ekli Dosyalar

14 Ara 2023 - 13:51 - Asayiş

Mahreç  Mustafa Çelik