Aydın'ın 43'lük bebeği

Aydın’ın Çine ilçesinde galericilik yapan Tahsin Keser’in satışa sunduğu 1980 model, her şeyi orijinal Renault otomobil nerdeyse sıfır araçlara verilen değeri görüyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Aydın'ın 43'lük bebeği
Aydın'ın 43'lük bebeği
Haber albümü için resme tıklayın

Çine’de yıllardır oto galericiliği yapan Salih Keser, ihale ile satın aldığı araçlar arasında ilginç bir otomobil ile karşılaştı. Aldığı araçlar arasında depoda yıllarca bekletilmiş 1980 model bir Renault marka otomobilin sadece 37 bin kilometre yaptığını görünce kilometreyi ve aracı inceleten Keser, parçaların tamamen orijinal olduğunu ve bir süre kaymakamlık makam aracı olarak kullanıldıktan sonra depoya kaldırıldığını öğrendi.

GÖREN BİR DAHA BAKIYOR
Satışa çıkardığı aracı sadece kıymetini bilecek olanlara gösteren Salih Keser, sıfır model araçlara yakın fiyat biçilen 44 yaşındaki otomobilini satmak istediğini belirterek, “Yıllardır galericilik yaparım. Böyle bir araç ile karşılaşmadım. Aracı ihale ile almıştık. Her şeyi orijinal çıktı. Bakımını yapıp satışa sunduk ama satmaya kıyılacak gibi değil. Araç fabrikadan çıktıktan sonra kaymakamın makam aracı olarak çalışmış. Daha sonra depoya çekilmiş. Zamanında kaymakam taşıdığı için forsundaki direğe biz de bayrak astık. Gören bir daha bakıyor” diye konuştu.

14 Ara 2023 - 15:11 - Teknoloji

Mahreç  İhlas Haber Ajansı