İYİ Parti Çine'de  başkaldırı

Haftalardır istifalarla çalkalanan İYİ Parti Çine'de de karıştı. Çine Belediyesi'nin İyi Partili iki meclis üyesi yarın yapılacak başkanlık seçimlerinde genel merkez talimatına rağmen başkan adayı olmayı reddetti. İlçe Başkanı Bozkurt ise  meclis üyelerinin disipline sevk edildiğini açıkladı.

Osman  Yurttaş
Osman Yurttaş Tüm Haberleri
İYİ Parti Çine'de  başkaldırı
Haber albümü için resme tıklayın

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in vefat etmesinin ardından yeni başkan yarın yapılacak seçimde belli olacak. Oylama öncesi  İYİ Parti ilçe Yönetimi olağanüstü toplandı. Yönetim Kurulu Üyeleri ve partili belediye meclis üyeleri Cengiz İnce ve Semra Eroğlu’nun da katıldığı toplantıda, başkanlık seçimi masaya yatırıldı.

 İlçe Başkanı Bozkurt iki meclis üyesine genel merkezin "İYİ Parti seçime kendi adayı ile girsin" talimatını iletti ancak meclis üyeleri aday olmayı reddetti.

 Konu ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti Çine İlçe Başkanı Erkan Bozkurt, Belediye Meclis Üyeleri Cengiz İnce ve Semra Eroğlu’nun bu nedenle parti disiplinine aykırı hareketten dolayı kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildiklerini ifade etti.

Bozkurt meclis üyeleri hakkında alınan bu kararı şu sözleriyle açıkladı; “İYİ Parti Çine Yönetimi olarak iki meclis üyemizden birisinin İYİ Parti’nin başkan adayı olmasını istedik. Genel Başkanımız Meral Akşener seçime kendi adaylarımız ile gireceğimizi beyan etmişti. Genel Başkanımızın  bu kararı üzerine her ne kadar umut olmasa bile İYİ Parti olarak seçimde bizim kendi başkan adayımız olmalıydı. Meclis üyesi arkadaşlarımız buna sıcak bakmadı. Bizde kendilerini parti disiplinine aykırı hareketten dolayı kesin ihraç istemiyle disipline sevk ettik” ifadelerini kullandı.

14 Ara 2023 - 19:19 - Siyaset

Mahreç  Osman Yurttaş