Denizli’nin gözü Didim’de

Balık tutmak için geldiği Aydın’ın Didim ilçesinde sır olan Denizlili iş insanı Yasin Cinkaya’dan haber alamayan ailesinin ihbarı üzerine harekete geçen sahil güvenlik ekipleri Ege Denizi’nde arama çalışması başlattı. Genç iş insanının kullandığı tekne ve telefonu bulundu. Havanın kararması nedeniyle ara verilen çalışmalar sabah saatlerinde yeniden başlayacak.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Denizlili iş adamı İbrahim Cinkaya’nın oğlu Yasin Cinkaya balık tutmak için geldiği Aydın’ın Didim ilçesinde kayboldu.
Denize açılan Cinkaya’nın FBR simli teknesi sahil güvenlik ekipleri tarafından açıkta, boş bir şekilde bulundu. Sahile çekilen teknede Cinkaya’nın telefonu da bulundu ama kendisinden bir ize rastlanmadı.
Durum kayıp işadamının ailesini bildirilirken, Sahil Güvenlik ve jandarma ekipleri tarafından Didim açıklarında arama çalışması başlatıldı. Arama çalışmalarına havadan helikopter ve İHA ile destek verilirken Cinkaya’nın kayıp haberi ile sarsılan ailesinin gözü kulağı Aydın’dan gelecek güzel bir habere çevrildi.
Yasin Cinkaya’nın, Denizli’de doğaltaş ve mermer sektöründe faaliyet gösteren Fadib Madencilik ve Faber Yapı firmalarının yönetim kurulu başkanı İbrahim Cinkaya’nın oğlu olduğu öğrenildi.

14 Ara 2023 - 20:35 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi