Cinkaya'dan haber yok

Aydın’ın Didim ilçesi açıklarında içerisinde eşyalarının olduğu teknesi bulunan ama kendisine ulaşılamayan Denizlili iş adamı Faber Mermer Yönetim Kurulu üyesi Yasin Cinkaya’yı bulmak için denizden ve havadan arama çalışmaları devam ediyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Cinkaya'dan haber yok
Cinkaya'dan haber yok
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Doğaltaş sektöründe birçok ülkeye ihracat yapan Faber Mermer Yönetim Kurulu üyesi, evli ve iki çocuk babası Denizlili iş adamı Yasin Cinkaya (47), FBR isimli teknesi ile Didim’den denize açıldı.
Cinkaya’nın yat limanına geri dönmemesi üzerine ailesi telefonla kendisine ulaşmaya çalıştı. Ancak ulaşamayınca güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulundu.
Yapılan ihbarın ardından harekete geçen Sahil Güvenlik ekipleri Cinkaya’nın teknesinin Eşek Adası yakınlarında olduğunu tespit etti.

TEKNE BULUNDU KENDİSİ KAYIP
Ekipler yaptıkları incelemede Cinkaya'nın olmadığını, telefonunun ve eşyalarının ise teknede olduğunu belirledi.
Cinkaya’ya ait tekne Sahil Güvenlik ekiplerince sahile çekildi.
Cinkaya için denizden Sahil Güvenlik ekipleri ve dalgıç adamlar, havadan da helikopter ve uçaklarla arama çalışmaları başlatıldı.

DÜŞTÜĞÜNÜ DUYMUŞLAR
Didim Balıkçılar Derneği Başkanı Ahmet Satılmış, bölgede devam eden çalışmalarla ilgili olarak, "Dün sabah Taşburun açıklarından Eşek Adası’na yakın yerde bir şahsın düştüğünü duyduk. Dünden bu yana Sahil Güvenlik ekipleri, uçaklar ve dalgıçlar arama yapıyor, ancak şu ana kadar bir haber alamadık, biz de bekliyoruz" diye konuştu.

15 Ara 2023 - 13:16 - Asayiş

Mahreç  İhlas Haber Ajansı