Çete liderinin kurnazlığı

Ege Bölgesi'nde terör estiren suç örgütü lideri İnanç Meçul'un kendisini emniyet mensubu olarak tanıtarak vatandaşlara baskı yaptığı ortaya çıktı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İçişleri Bakanlığı tarafından yurt genelinde suç örgütlerine yönelik gerçekleştirilen 'KAFES-18 Operasyonu'nun Aydın ve İzmir ayağının detayları ortaya çıktı.

13 Aralık sabahı 28 hedef şahsa yönelik gerçekleştirilen operasyonda, çok sayıda ruhsatsız tabanca ve fişek ile, 4 polis telsizi, bir miktar uyuşturucu madde ve çok sayıda çek-senet ele geçirildi. Operasyonda iki ayrı suç örgütünden toplam 21 şüpheli gözaltına alındı.

İki ayrı suç örgütüne yönelik yürütülen faaliyetlerde, İnanç Meçhul'ün yönettiği suç örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda, Meçhul'ün kendisine polis süsü vererek vatandaşları baskı altına aldığı, sahte kimlik ve plakalarla kendisine ve çevresine imtiyaz sağladığı, tehdit ve cebir ile dernek adı altında yardım toplayarak haksız kazanç elde ettiği belirlendi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden İnanç Meçul ve 5 örgüt üyesi tutuklanarak hapse atıldı.

16 Ara 2023 - 11:45 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi