TBMM'de para sayma krizi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı Plan ve Bütçe Komisyonunda yurt dışına giden doktorlara yönelik yaptığı para sayma işaretiyle ilgili, “Benim kastım göçün İngiltere, Almanya gibi ülkelere gelişmişlikleri sebebiyle gidilmesi değildi. Katar ve Kuveyt gibi ülkeler içindi” dedi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Sağlık Bakanlığının 2024 Yılı Bütçesi ve 2022 Yılı Kesin Hesabı görüşmelerine katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, milletvekilleri tarafından kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Koca, bir dizi kanuni düzenlemelerle sağlık çalışanlarını özlük haklarında hak ettikleri iyileştirmeleri yapabildiklerini ancak yapmaya söz verdikleri ama yapamadıkları konularının da olduğunu söyledi.

YANLIŞ ANLAŞILMA
Hekim göçünün sorulduğu sırada yurt dışına giden doktorlara yönelik yaptığı para sayma işareti tepkiyle karşılandı. Kuveyt, İngiltere ve Katar gibi ülkeler için işaret kullandığını belirten Koca, “Yaptığı yanlış sonrası özür dilemekten çekinecek biri değilim. Burada özür dilemem bir durum yok ancak meslektaşlarımıza bir açıklama borcum var. Benim kastım göçün İngiltere, Almanya gibi ülkelere gelişmişlikleri sebebiyle gidilmesi değildi. Katar ve Kuveyt gibi ülkeler içindi. O ülkelerin yüksek maaş dışında benim göremediğim gelişmiş ülkelerden üstün bir tarafı mı var. Yine de kastımı yanlış anlayarak kırdığım bir meslektaşım varsa onlardan da özür dilerim" dedi.

17 Ara 2023 - 10:01 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı