Nazilli'yi duyan yok!

Nazilli Şehiriçi Kooperatifi Başkanı Süleyman Demirtaş, kentteki trafik sorununu “Kanayan bir yara” olarak değerlendirdi. Demirtaş, yaklaşan seçimler öncesi siyasilerden bir adım atmasını istedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli'yi duyan yok!
Nazilli'yi duyan yok!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Nazilli ilçesinde trafik her geçen gün büyüyen bir sorun haline geldi.
160 bin nüfusluk ilçede trafiğe kayıtlı araç sayısı 100 bine yaklaştı.
Cadde ve sokaklar, giderek ağırlaşan yükü kaldıramıyor.
İş giriş ve çıkış saatleri ile özel günlerde kentte trafik kilitleniyor.
Nazilli'nin bu sorununa parmak basan Aydın Barosu Nazilli Temsilcisi Emel Şahin’in ardından Nazilli Şehiriçi Kooperatifi Başkanı Süleyman Demirtaş da yetkililere seslendi.

KANAYAN BİR YARA
Perşembe Pazarı ve otopark yetersizliğinin kentin trafiğini kilitlediğine dikkat çeken Süleyman Demirtaş, “Bu sorun kanayan bir yara. Biz katlı oto parkı perşembe günleri sosyete pazarı yapılıyor. Otoparklar ve pazar yerlerine alternatif bulmalıyız. 23 Nisan Parkı’nı hem otopark hem sosyete pazarı olarak, 5 Eylül Okulu’nu, Recep Bey okullarını kaldırıp kullanışlı otopark ve iş merkezleri olarak değerlendirebiliriz. Ana arterleri boşaltıp, hastane yolunu trafiğe uygun şekilde açabiliriz. Ambulanslar hastaları içindeyken acı acı bağırıyor. İçince bir gün hepimiz olabiliriz” dedi.

SİYASİLER ADIM ATMIYOR
Nazilli’de siyaset ve bürokrasinin bunun için hiçbir adım atmayışını eleştiren Süleyman Demirtaş, “Bu saydığım projeler hayata geçirilerek sıkıntılar çözülebilir .Maalesef siyasilerimiz bizi yönetenler hiç bir adım atmıyor. Umarım yaklaşan seçimlerde böyle projelerle gelirler. Biz şehirci toplu taşıma olarak üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız.” diye konuştu.

18 Ara 2023 - 12:27 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik