Hamdi’nin İşleri sahnede

Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT), ’Hamdi’nin İşleri’ adlı ortaoyununu tiyatroseverlere sahnelemeye hazırlanıyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Belediye Başkanı Fatih Atay’ın hayata geçirilmesinde öncülük ettiği EBŞT, kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları ve sanat etkinlikleri ile ilçenin sanat hayatına renk katmaya devam ediyor.
Geleceğin Şükran Güngör’lerini, Hidayet Sayın’larını, Yalçın Dinçer’lerini yetiştirmeyi hedefleyen EBŞT, çalışmalarını sürdürüyor.
Katıldıkları birçok festival ve şenliklerde Efeler’in kültür elçiliğini üstleniyor.
Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu daha önce Sardes Uluslararası Tiyatro Şenliği’nde gösterimini yaptığı "Hamdi’nin İşleri" adlı ortaoyununu Efeler’de ilk kez tiyatro aşıkları ile buluşturuyor.
Genel Sanat Yönetmeni Serkan Fırtına’nın koordinatörlüğünde, Ali Aslan’ın metin düzenlemesini yaptığı, Tuncer Candan’ın yönettiği, oyunda Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu eğitmenleri ve öğrencileri birlikte rol alıyor.
Tek perdelik ortaoyunu, 22 Aralık Perşembe akşamı saat 20.00’da Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu’nda seyircilerle buluşacak.
Oyunun biletleri Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Milli Aydın Bankası’ndan ücretsiz olarak temin edilebilecek.

19 Ara 2023 - 10:54 - Kültür Sanat

Mahreç  İhlas Haber Ajansı