7 gündür aranıyor

Aydın’ın Didim ilçesi açıklarında teknesinde telefonu ile eşyaları bulunan Denizlili iş adamı Yasin Cinkaya'yı arama çalışmaları sonuç vermedi. Cinkaya'nın dengesini kaybederek denize düştüğü sanılıyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

14 Aralık’ta Aydın’ın Didim ilçesinden tekneyle denize açılan iş adamı Yasin Cinkaya kayboldu.
Ailesinin kayıp ihbarı üzerine Sahil Güvenlik ekipleri, Cinkaya’nın boş teknesini Eşek Adası yakınlarında buldu, ancak kendisine ulaşılamadı.
7 gündür arama çalışmaları devam ederken Cinkaya’nın ailesi bazı medya kuruluşlarında asılsız haberlerin çıktığını, bunların gerçekle alakasının olmadığı ve bunlara itibar edilmemesini istedi.
Cinkaya ailesinin avukatı tarafından yapılan açıklamada, "Kıyıya çekilen teknede olay yeri inceleme ekipleri tarafından inceleme yapılmıştır. Teknede herhangi bir adli olaya ilişkin emare bulunmamıştır. Cinkaya’ya ait cüzdan, telefon ve diğer tüm şahsi eşyalarının teknede olduğu tespit edilmiştir. Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan detaylı incelemeler neticesinde şüpheli bir duruma rastlanmamış, Cinkaya’nın teknesi ile dönüşe geçtiği sırada dengesini kaybederek denize düşmüş olabileceği değerlendirilmiştir." denildi.
Açıklamada ayrıca, arama kurtarma çalışmalarına denizden 3 adet tam donanımlı sahil güvenlik botu, dalgıç ekipleri, sualtı sonar cihazları donanımlı deniz araçlarının katıldığı, deniz yüzeyinin ise 2 uçak, 2 adet helikopter ve 2 insansız hava aracı ile tarandığı aktarıldı.

20 Ara 2023 - 10:28 - Asayiş

Mahreç  İhlas Haber Ajansı