Can kulağıyla dinlediler

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen okul ziyaretlerinde velilere ‘En iyi narkotik polisi anne’ eğitimi verildi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde uyuşturucu ile mücadele çerçevesindeki eğitimler devam ediyor.
Bu çerçevede Sultanhisar ilçesindeki Demirhan ve İncealan Ortaokulu’na gelen jandarma ekipleri, velilere yönelik eğitim gerçekleştirdi.
Okullarda eğitim gören 50 öğrencinin velisine ‘En iyi narkotik polisi anne’ projesi ve Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
Eğitimde ayrıca broşür dağıtımı yapılarak UYUMA ve KADES isimli uygulamalar tanıtıldı.

GIDA OKURYAZARLIĞI
Sultanhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ise öğrencilere yönelik verilen eğitimlerde 752 genç, gıda okuryazarlığı konusunda bilgilendirildi.
Eğitimlerde “Gıda Güvenilirliği ve Gıda Okuryazarlığının Temelleri, Gıda Denetim Hizmetleri, Gıdalarda Ambalaj Güvenliği, Etiket Üzerindeki Bilgilerin Günlük Hayatta Kullanımı, Ambalaj Üzerindeki Sembollerin Anlamları, Besin ve Enerji Tablosu, Günlük Alınması Gereken Besin Miktarları, Besin İçeriklerinin Güvenilir Dozları, Fonksiyonel, Özel Beslenme Amaçlı ve Takviye Edici Gıdaların Özellikleri” gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı.
İlçe genelinde öğrenim gören gençlerle bir araya gelen personeller, gıda okuryazarlığı ve etiket okuma konusunda sunumlar yaparak, öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı.

20 Ara 2023 - 12:06 - Asayiş

Mahreç  İhlas Haber Ajansı