Bu-da-ne Rektör Bey?

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler öğlen yemeği alabilmek için saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Pek çok öğrenci kendilerine sıra gelmeyince derslere aç giriyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Bu-da-ne Rektör Bey?
Bu-da-ne Rektör Bey?
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Ekonomik durumu iyi olan öğrencilerin kampus alanında bulunan özel işletmelerden fahiş fiyata yemek yediği ekonomik durumu iyi olmayanların ise turnikelerin büyük bir bölümünün kapalı tutulmasından dolayı derslere aç girmek zorunda kaldığı belirtildi.
Durumu defalarca Rektörlüğe iletmelerine rağmen soruna çözüm bulunmamasından dert yanan öğrenciler, "Personel yetersizliğinden dolayı bu yoğunluğun oluştuğunu belirttiler. Bu personel yetersizliği Türkiye’de sadece Adnan Menders Üniversitesi’nde mi var?" diye sordular.

İSYAN ETTİLER
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi merkez kampüsünde bulunan yemekhaneden faydalanamayan öğrenciler patlama noktasına geldi.
Öğlen yemeği almak için uzun süre sırada beklemek zorunda kalan öğrenciler yemekhanede oluşan kalabalığın fotoğraflarını paylaşarak yaşadıkları durumu cümle aleme gösterdi.
Aylardır çözülmeyen bu sorunun üniversitenin özel işletmesine ve bölgede bulunan özel firmalara ait iş yerlerine yaradığını belirten öğrenciler, "Burada karnımızı doyuramayınca mecburen kampus alanındaki özel işletmelere gidiyoruz. Bu şartlarda bir öğrenci dışardaki özel işletmelerden ayda kaç gün karnını doyurabilir. Rektör bizi açlıkla imtihan ediliyor. Sayın Rektörümüzü makamına 50 metre mesafedeki yemekhanenin içler acısı durumunu görmeye ve bu sorunu çözmeye davet ediyoruz" diye konuştular.

20 Ara 2023 - 12:38 - Eğitim

Mahreç  İhlas Haber Ajansı