Bu acıya yürek dayanmaz

Yeni yıla büyük umutlarla girmeye hazırlanırken, ihmaller zinciri nedeniyle 8 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın yargılamasına başlandı. Eşini, kızlarını ve kardeşini toprağa veren acılı ailenin isyanı Nazilli’nin yüreğini yaktı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Bu acıya yürek dayanmaz
Bu acıya yürek dayanmaz
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’nin yüreğini yakan faciada, karınlarını doyurmak için girdikleri dönercide can veren 8 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın yargılanmasına başladı. Yeni yıla büyük umutlarla girmeyi hayal ederken ihmaller zincirinin kurbanı olan 8 kişinin öldüğü olayın ilk duruşması Nazilli 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

 Sabah saat 09:30’da başlayan mahkemeye, ‘taksirle bir kişinin ölümüne ve birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet verme’ suçundan tutuklu yargılanan sanıklar tüp firması sahibi A.B. ve oğlu M.G.B. ile işletme sahibi L.Y. SEGBİS yöntemiyle katıldı. Yaşamını yitiren Emine Düztepe ve kızı İrem Düztepe’nin eşi İlker Düztepe, Sıla Düztepe, Emine Düztepe’nin anne ve babası ile avukatları salonda hazır bulundu.

 Öte yandan, aynı aileden Neslihan Karaboğa ve kızları Lale Karaboğa, Cansu Karaboğa, kuzeni Gamze Karaboğa, Neslihan Karaboğa’nın kocasının kardeşi Fatma Danaş ve Cennet Yeldi’nin yakınlarıyla avukatları da mahkemeye katıldı.

 “YANDIK BİTTİK KÜL OLDUK”

 Mahkemeye verilen arada, hayatını kaybedenlerin yakınları basın mensuplarına açıklama yaptı. Eşi Neslihan Karaboğa, kızları Lale Karaboğa, Cansu Karaboğa, akrabası Gamze Karaboğa ve kardeşi Fatma Danaşı’ toprağa veren Musa Karaboğa, yaşadığı üzüntüyü dile getirerek, “Yandık, bittik, kül olduk. İhmal var biz hepsinden şikayetçiyiz. Ekrem Coşkun firmasından Nazilli Belediyesi’nden. Biz çok zor durumlar geçirdik. 1 sene oldu acısı hafiflemiyor daha da çok artıyor” dedi.

 “HERKESTEN ŞİKAYETÇİYİM”

 Patlamada yaralı kurtulan ve 1 hafta sonra yaşamını yitiren Cennet Yeldi’nin babası Aydın Yeldi ise kusuru bulunan herkesten şikayetçi olduklarını belirtti. Aydın Yeldi, “Kızım çatıdan kendisi indi, ambulansa kendisi gitti. Bu kadar da ihmalkarlık olmaz. Çok ihmal var. Kusurlu kim varsa hepsinden şikayetçiyiz” ifadelerine yer verdi.

20 Ara 2023 - 18:17 - Asayiş

Mahreç  Mustafa Çelik