Nazilli'de flaş gelişme

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir restoranda 8 kişinin hayatını kaybettiği ve 4 kişinin yaralandığı tüp patlamasına ilişkin davada tutuklu bulunan 3 sanıktan biri serbest bırakıldı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli'de flaş gelişme
Nazilli'de flaş gelişme
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk duruşmasına, ‘taksirle bir kişinin ölümüne ve birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet verme’ suçundan tutuklu yargılanan Leyla Y., Ali B. ve oğlu Mustafa Görkem B. SEGBİS aracılığıyla katıldı.
Duruşma salonunda, olayda yaşamını yitiren maktullerin yakınları ile taraf avukatları ve itfaiye personelleri hazır bulundu.
Tutuklu şüpheli restoran sahibi Leyla Y., yaşanan olay nedeniyle üzüntü duyduğunu belirterek, sorumluluğunun iş yerinin kurumsal firmasında ve tüp dağıtım şirketinde olduğunu iddia etti.

1 KİŞİ SERBEST
Tüp bayisi sahibi tutuklu şüpheli Ali B. ile oğlu Mustafa Görkem B. ise, sorumluluğun tüp dağıtım şirketine ait olduğunu, firmanın kendilerine yeterli düzeyde eğitim vermediğini savundu.
Mahkeme heyeti, tutuklu şüpheliler Leyla Y. ile Mustafa Görkem B’nin tutuklu halinin devamına karar verdi, Ali B. ise, tutuklu bulunduğu süre göz önünde bulundurulup, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SUÇ DUYURUSU
Maktullerin avukatı Mehmet Sinan Kılıç, duruşma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, sorumluların ortaya çıkarılıp adaletin yerini bulması için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ifade etti.
Kılıç, dava dosyasında iş yerinin kurumsal firması ile ruhsat veren belediyenin ve itfaiye ekiplerini bünyesinde barındıran büyükşehir belediyesinin adının geçmediğini dile getirerek, söz konusu kurumlar hakkında da suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

NE OLMUŞTU?
Altıntaş Mahallesi Kıbrıs Caddesi'ndeki restoranda 30 Aralık 2022'de tüp değiştirilirken meydana gelen patlamada 8 kişi yaşamını yitirmiş, 4 kişi yaralanmıştı.
Olayla ilgili 10 kişi gözaltına alınmış, bir şüpheli ifadesinin ardından serbest bırakılmış, hakimliğe sevk edilen şüphelilerden restoran sahibi Leyla Y., tüp bayisi sahibi Ali B. ve oğlu Mustafa Görkem B. tutuklanmış, diğer şüpheliler ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
Patlamayla ilgili iki bilirkişi heyetinin hazırladığı raporlarda 9 şüphelinin olayda sorumlulukları bulunduğu belirtilmişti.

21 Ara 2023 - 12:28 - Asayiş

Mahreç  Mustafa Çelik