Efeler'in yıldızına özel tavsiye

Efeler 09 SFK formasıyla son 2 sezondur harika işlere imza atan Uğur Çetinkaya için devler sıraya girdi. Birçok kulübün talip olduğu genç oyuncuya, Trendyol 1.Lig ekiplerinden Bodrumspor’dan özel tavsiye geldi.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

TFF 3.Lig’de zirve mücadelesi veren Efeler 09 SFK, sezon başında aldığı karar neticesinde genç ve potansiyelli oyunculara yöneldi. Geçen sezon da bu bağlamda birçok genci kadrosuna katan ve Aydın’ın amatör takımlarında forma giyen potansiyelli oyuncuları radarına alan yeşil beyazlı ekip, bu tercihinin meyvelerini almaya başladı. Geçen sezon Aydın Yıldızspor’dan takıma katılan ve yeni sezonda da büyük işlere imza atarak kalitesini ortaya koyan Uğur Çetinkaya’nın ismi dev kulüplerle anılıyor. Devre arası iyi bir teklif geldiği takdirde transferinin söz konusu olduğu genç oyuncu için, Trendyol 1.Lig ekibi Bodrumspor’da Scout görevini üstlenen bir isimden özel tavsiye geldi.

ÇOK YETENEKLİ FAKAT...

Trendyol 1.Lig ekiplerinden Bodrumspor’da oyuncu izleme görevinde bulunan bir isim, kendilerinin de Uğur Çetinkaya’ya talip olduklarını belirtti. Bunun yanı sıra oyuncunun özel bir yeteneği olduğunu altına çizdi ve Uğur’un fiziksel özellikleri hakkında bir değerlendirmede bulundu. Genç oyuncunun, yeteneğinin ortada olduğunu fakat üst liglerde oynayabilmesi için fizik gücünü daha da arttırması gerektiğine vurgu yapıldı. Öte yandan Çetinkaya’nın, 1.Lig ve Süper Lig seviyesi için oldukça zayıf bir fiziksel durumunun olduğu belirtildi.

21 Ara 2023 - 15:20 - Spor

Mahreç  Hakan Horata