Biz olmadan CHP kazanamaz

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, MANŞET Genel Yayın Yönetmeni Erdal Savaş’ın konuğu oldu. Recep Taner, Aydın siyaseti adına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Biz olmadan CHP kazanamaz
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti eski Aydın İl Başkanı Recep Taner, Tv DEN ekranlarında yayınlanan Erdal Savaş’ın sunduğu 'Mesele Mühim' programına konuk oldu.
İYİ Parti’nin Efeler Belediye Başkan Adayı olan Taner, yerel seçim öncesi çok önemli açıklamalarda bulundu.

CHP KAZANAMAZ
Recep Taner, CHP’nin İYİ Parti’ye çekmeye çalıştığı operasyonun ardından savaş ilanında bulunan Genel Başkan Meral Akşener’e destek verdi.
Taner, İYİ Parti’nin müstakil siyaset yapma kararının Aydın’da CHP’ye kaybettireceğini söyledi.
CHP’nin elinde bulundurduğu 8 belediyeden 6’sının İYİ Partisiz kazanılamayacağına da dikkat çeken Taner, “Aydın’da CHP’nin 8 belediyesi var. Bunun içinde 1-2 tane biz olmasak kazanabilir. Bunlar Didim ve Kuşadası. HDP’yle birliktelikleri vardı. Bunun haricindeki 6 ilçede bizim oylarımızı çıkardığımızda seçimleri alamıyorlardı. Bizim arkadaşlarımız onların listesinden girdiler ve çalıştılar” dedi.

TEŞEKKÜR ETMEDİLER
Böylesi desteğe rağmen CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kendilerine bir teşekkür etmediğini söyleyen Recep Taner, “Siyasette teşekkür icraatla olur. İYİ Partilerin taleplerini yerine getirmekle ve İYİ Partililere bir şeyler vermekle olur. 8 belediyenin hiç birisinde bir tane belediye başkan yardımcılığı verilmedi. Teşekkür edilmediği gibi 15 milletvekili davası ve ‘biz büyük partiyiz’ tavrı devam edip gitti.” diye konuştu.

ÇERÇİOĞLU ÇOK SEVER
Recep Taner, CHP’nin İYİ Parti’ye çekmeye çalıştığı siyasi operasyona ilişkin de konuştu.
Özlem Çerçioğlu’nun diğer partilerin işine karışmayı çok sevdiğini belirten Taner, “Operasyonu CHP çekiyor. Aydın’da Özlem Çerçioğlu başka partilerin işine karışmayı çok sever. Kendi partisini dizayn eder başka partilerin işine karışır. Daha önce İl Başkanlığı döneminde yaşadığımız sıkıntıları biliyoruz. Aktif siyaseti düşünmediğim zamanda algı oluşturuldu” ifadelerine yer verdi.

DEMİRCİ’YE TEZGAH
Dönemin İl Başkanı Süleyman Demirci’nin, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan İYİ Parti’deyken CHP’lilerle birlikte yapılan bir operasyonla görevden alındığını söyleyen Taner, çok konuşulacak iddialar ortaya attı.
Recep Taner, “Süleyman Demirci’nin Kürşat Engin Özcan ile ilgili akçeli işlerden bahsettiği ifade edilmişti. Bunun üzerine Kürşat Engin Özcan Genel Merkez’e gidip Demirci’yi şikayet etmiş. Şahitleri de CHP’li. Bir tezgah düzenlendi ve Süleyman Demirci görevden alındı. Bu tezgahı düzenleyenler arasında CHP’liler var. Benim gelmemem için CHP’liler her şeyi yaptı. Ama teşkilatlarımız sıkı durup yeniden getirdiler. İYİ Parti’de siyaset yapanların hepsi olayın farkında.” diye konuştu.

İL BAŞKANI ATANMADI
Partisinin yaşadığı sorunlara da değinen Recep Taner, adaylık için ayrıldığı İl Başkanlığı görevine 1 ay 20 gündür birinin atanamayışını eleştirdi.
Taner, arkasında sağlam duracak bir teşkilatın bulunmaması halinde adaylıktan çekileceğini söyledi.
İYİ Parti’nin Aydın’daki ağır toplarından Taner, “Aydın’da bana uygun bir teşkilat yapısı olursa Efeler Belediye Başkanlığı’nı alacağıma inanıyorum” diyerek yerel seçimlerdeki iddiasını ortaya koydu.
Recep Taner, İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nda yüksek çoğunluğun seçime kendi adaylarıyla gitme kararı aldığına dikkat çekti.
Genel Başkan Meral Akşener’in müstakil siyaset konusunda kararlı olduğuna vurgu yapan Taner, başarısızlık durumunda İYİ Parti liderinin görevden istifa edeceğini savundu.

21 Ara 2023 - 17:02 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik