Çine'de Kireççi  isyanı

Çine’de yaydığı pis koku ile birlikte çevreye mikrop saçmaya devam eden Kireççi Deresi yağmur nedeniyle taştı. Pis sular evleri bastı, muhtar Gültekin Celep bu duruma isyan etti.

Osman  Yurttaş
Osman Yurttaş Tüm Haberleri
Çine'de Kireççi  isyanı
Çine'de Kireççi  isyanı
+6
Haber albümü için resme tıklayın

Çine’nin Karakollar Mahallesi’nin içinden geçen Kireççi Deresi için bir türlü önlem alınamadı. Pisliği ile insan sağlığını tehdit eden ve çevresindeki evlerde ikamet eden vatandaşlara çevreye yaydığı kötü koku nedeniyle nefes aldırmayan Kireççi Deresi yağan yağmur ile dolup taştı. Pis sular etrafında bulunan evlere doldu. Vatandaşlar mağdur olurken Karakollar Mahalle Muhtarı Gültekin Celep bu duruma isyan etti.

 Her kış gündeme gelen ama bir türlü çözüm projesi geliştirilmeyen dere, mahallenin kanayan yarası haline dönüştü. Vatandaşlar temiz havaya hasret kaldı. Salgın hastalık şüphesinin vatandaşları tedirgin etmeye devam ettiğini belirten muhtar Gültekin Celep bir kez daha yetkilileri göreve davet etti.

 ÇÖZÜM İÇİN HAREKETE GEÇME VAKTİ GELDİ

Kaplumbağa, yılan ve sineklerden geçilmeyen derede ıslah çalışması yapılması gerektiğini ancak bunu yetkililere bir türlü yaptıramadıklarını belirten Muhtar Gültekin Celep, “Karakollar Mahallesi ilçemizin büyük mahallelerinden bir tanesi. Burada ciddi bir sağlık sorunu var. Bunu görmezden gelen yetkilileri bizler Allah’a havale ediyoruz. Duyarsızlığın bu kadarı da fazla değil mi? O koltuklarda vatandaşa hizmet için oturan  yetkililerin hiç mi vicdanınız sızlamaz? Bu derenin altı bataklık. Bu derenin temizlenerek, zeminine beton dökülmesini ve bu sorunun ortadan kaldırılmasını bekliyoruz. Biz bir vatandaş, devlet ve halk arasındaki bir aracı olarak sesimizi bir kez daha duyurmak istedik. Artık çözüm için harekete geçme vakti gelmedi mi?” şeklinde konuştu.

21 Ara 2023 - 18:52 - Asayiş

Mahreç  Osman Yurttaş