Taner istifa edecek mi?

İstifa furyasıyla çalkalanan İYİ Parti’de kriz bitmiyor. Aydın İl Başkanlığı’na Ahmet Ertürk’ün getirilmesi, teşkilatta rahatsızlığa neden oldu.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Genel Merkezi, Recep Taner'in istifasından 1 ay 20 gün sonra Ahmet Ertürk’ü Aydın İl Başkanlığı görevine getirdi.
Mesele Mühim programında Erdal Savaş’ın konuğu olan Recep Taner, teşkilat dışından yapılacak bir atamanın demokratik olmayacağını söylemişti. Şimdi gözler Taner'e çevrildi.

İSTİFA SİNYALİ VERMİŞTİ
Recep Taner, böyle bir atama durumunda kenara çekileceğini söyleyip, “Kongreyle gelmiş bir il yönetiminin başkanı görevden ayrıldıysa, yönetim kendi içinden bir başkan seçer. Bir dahaki kongreye kadar devam eder. Bu parti içi demokrasinin gereğidir. Şahıslarla ilgili bir mesele değil, prensip meselesidir. Genel merkezdeki bu demokrasiyi Aydın için işletecek olursak 17 oy Sadettin Yabaş, 17 oy İlhan Adıyaman, 7 oy Rahmi Aydın aldı. Bu oylamaların neticesinde Rahmi Aydın ve İlhan Adıyaman çekildiklerini ortaya koydular. Buna rağmen kalkıp da bu demokratik temayülü işletmeyip, dışardan atama yapmaya kalkarlarsa bu partideki demokrasinin işlemediği kanaati oluşur ve bir kenara çekilirim. Ahmet Ertürk ismini görevlendirebilmeniz için mevcut teşkilatı görevden almanız lazım diye genel merkezi uyardım” demişti.

22 Ara 2023 - 12:10 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik