Şehitleri yad etti!

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Allahuekber Dağları’nda donarak can veren Sarıkamış Şehitleri’ni andı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, I.Dünya Savaşı’nda 109 yıl önce Sarıkamış Harekatı sırasında Allahuekber dağlarında donarak vatan uğruna şehit olan askerleri andı. Başkan Özcan, Sarıkamış Harekatı’nın 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla mesajı yayınladı.

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, tarihin en önemli sayfalarından biri olan harekatta, şehitlerin vatan, millet, bayrak ve hürriyet gibi kutsal değerler uğruna vazifeye koşarak bir destan yazdıklarını söyledi. Bu destanı yazmak için canlarını feda eden 78 bin askerin 60 binin donarak yaşamlarını yitirdiğine dikkat çeken Özcan, şöyle devam etti;
“Sarıkamış’taki tüm olumsuzluklara rağmen üstün bir cesaret örneği sergileyen, son nefeslerine kadar mücadele eden kahraman ecdadımızı gelecek nesillerimize anlatmak da bizim boynumuzun borcudur. Her karışı şehitlerimizin kanıyla sulanmış bu toprakları canımız pahasına korumaya devam edeceğiz. Dâhili ve harici tehditlere karşı omuz omuza olacak ve şehitlerimizin aziz hatıralarına sonsuza kadar sahip çıkacağız. Türk tarihinin en şanlı destanlarından biri olan Sarıkamış’tan aldığımız güçle ülkemize ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; vatan, millet ve bayrak sevgisiyle cepheden cepheye koşan ve bu uğurda hayatlarını feda eden şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun”

22 Ara 2023 - 16:21 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı