Hindistan değil Nazilli!

Türkiye’nin il olacak ilçeleri arasında başı çeken Nazilli’de her geçen gün artarak büyüyen trafik sorunu çileye dönüşmeye başladı. Özellikle kentin ana arterlerinde mesai saatlerinde araçla ilerlemek neredeyse imkansız hale geldi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Hindistan değil Nazilli!
Hindistan değil Nazilli!
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Her fırsatta il olması için kamuoyu oluşturulan, 160 bine dayanan nüfusuna rağmen gelişmişlik oranına ters bir grafik sergileyen Nazilli’de yaşanan trafik sorunu içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı.

TRAFİK KAÇINILMAZ SORUN

TÜİK verilerine göre trafiğe kayıtlı 504 bin 722 bin aracın bulunduğu Aydın’da, Nazilli bu rakımın 4’te birini oluşturuyor. Hal böyle olunca, ilçede iki kişiye neredeyse bir araç düşüyor. Son yıllarda sadece inşaat sektöründe hızlı bir ivme kazanan ancak gerekli ulaşım altyapısına sahip olmayan Nazilli’de trafik sorunu her geçen gün artarak büyümeye devam ediyor.

BELEDİYE MEYDANI KİLİT

Özellikle yağmurlu havalarda kentin ana arterlerinde araçla ilerlemek neredeyse imkansız hale geldi. İlçenin trafik sirkülasyonunun en yoğun olduğu bölgelerin başında gelen Atatürk Bulvarı, Hürriyet Caddesi, Ordu Caddesi gibi ana arterlerde mesai saati çıkışlarında trafik tıkanma noktasına geliyor.

22 Ara 2023 - 16:42 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik