Taner'den umutlular

İYİ Parti Milletvekili Ömer Karakaş, partisinde yaşanan istifaları ve Efeler Belediye Başkan aday adaylığından çekilen Recep Taner ile ilgili konuştu.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, İYİ Parti'de yaşanan krizi değerlendirdi.

Arkadaşımız Melek Fırat, Karakaş'a 'Siz de istifa edecek misiniz?' diye sordu.

Partinin kurucusu oluduğunun altını çizen İYİ Parti Aydın Milletvekili Karakaş, "Böyle bir şey asla mümkün olamaz" dedi.

Aydın'da yaşanan istifalarla ilgili soruya ise Karakaş, "İstifalar her partide oluyor. Bunlar normaldir. İYİ Parti tam bir çapraz ateşe tutulmuş durumda. Eskiden sadece iktidar ile mücadele ediyorduk. Şimdi iktidarın dışında diğer muhalefet partileri ile mücadele ediyoruz. Öyle olunca da ufak dengeler söz konusu oluyor. Ama İYİ Parti bu süreçten güçlenerek başarıyla çıkacaktır." ifadelerini kullandı.

RECEP TANER KRİZİ

Kongrede rakibi olan Ahmet Ertürk'ün il başkanı olarak atanmasının ardından Efeler Belediye Başkan aday adaylığını geri çeken Recep Taner olayına da değinen Karakaş, "Recep beyin öyle bir açıklamasını ben henüz kendi ağzından duymadım. Benim için çok değerli bir insandır. Ben adaylıktan çekileceğini de zannetmiyorum. Bazen duygusal davranıp farklı konuşabilir insanlar ama Recep beyin öyle bir şey söylediğini zannetmiyorum" diye konuştu.

23 Ara 2023 - 14:39 - Siyaset

Mahreç  Melek Fırat