Kanları yerde kalmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak'ta 6 askerin şehit olduğu saldırıya ilişkin "Mehmetçiklerimizin kanı yerde kalmamış, bölücü alçaklardan kanın hesabı misliyle sorulmuştur ve sorulmaktadır." dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen "Yüzyılın Dönüşümü İstanbul Programı"nda konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Sözlerimin hemen başında dün Irak'ın kuzeyinde bölücü hainler tarafından gerçekleştirilen saldırılarda şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mehmetçiklerimizin kanı yerde kalmamış, bölücü alçaklardan kanın hesabı misliyle sorulmuştur ve sorulmaktadır. Pençe Harekatı bölgesi ile Suriye'nin kuzeyinde şimdiye kadar 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir."

DÖNÜŞÜMÜ PROJESİ

Konuşmasında İstanbul'da Yüzyılın Dönüşümü projesine start verildiğini anlatan Erdooğan, "Yarısı Bizden kampanyamıza İstanbullu kardeşlerimiz ilgi gösterdi. Yarısı Bizden kampanyasında, bugüne kadar 1 milyon 233 bin bağımsız bölüm başvurusu yapıldı. Vatandaşımız 1,5 milyon TL'lik destekle evini yapacak. Deprem konusunu önceliklerimizin en başına almamız gerekiyor. 100 bini kira desteği 800 bini hibe desteği şeklinde verilecek. Kredi ödemeleri evler teslim edildikten sonra başlayacak. Bu destekle evini yapacak ve güvenli şekilde oturacak vatandaşımız. 350 bin konutu dönüştüreceğiz." dedi.

DEPREMİ HAFİFE ALAMAYIZ

Depreme hazırlık yapmanın tercihten öte zorunluluk olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbirimizin depremi hafife alma gibi bir lüksü olamaz. Türkiye genelinde 31 milyon konuttan oluşan 36 milyon bağımsız bölüm bulunuyor. Bunların 6 milyonu şu anda risk altında. 2 milyonunun acilen dönüşmesi lazım. 2012'de kentsel dönüşüm yasasını çıkardık 2 milyon 200 bin bölümün dönüşümünü tamamladık.'' ifadelerine yer verdi.

23 Ara 2023 - 15:06 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi