TBMM'de gergin anlar

TBMM Genel Kurulu, gergin anlara sahne oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın açıklamalarına yönelik, "Terörist cenazesinden çıkmayan adamın da bize ahlak öğretmek haddi değildir" dedi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

TBMM Genel Kurulu’nda 2024 bütçe görüşmeleri devam ediyor. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba fotoğrafla kürsüye çıktı. Ağbaba, şehit olanların evlerini göstererek, “Maalesef bu ülkeyi yönetenlerin kendi topraklarını korumak için mücadele eden askerlerine yaptığı muamele bu. Suriyelilere ev yaparlar, İdlib’de yüz binlerce, milyonlarca mülteciye bakarlar ama kendi vatan toprağını korumak için şehit olan askerlerimize bakamazlar; Türkiye'nin fotoğrafıdır bu” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada ünlü olan kişilere de değinen Ağbaba, kürsüye getirdiği fotoğrafı göstererek, "Dindar nesil yetiştireceğim diye dolandırıcı, namussuz insanları memleketin başına bela ettiklerini" diye konuştu.

REKLAMI YAPILIYOR
AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, sosyal medya ünlülerinin fotoğraflarının kullanılmasına tepki göstererek, “Bu kötü ve yanlış bir şey, buna kimse doğru demiyor ama bunların burada sergilenmesi, milletin kürsüsünden sergilenmesi, bunların reklamının yapılmasına sebeptir. Veli Ağbaba bu fenomenlerden bir kaynak mı elde ediyor, fon mu elde ediyor bilmiyorum ama bunların reklamını yapmakla yanlış yapıyor. Bunların reklamının burada yapılmasına müsaade edilmemesi lazım. Terörist cenazesinden çıkmayan adamın da bize ahlak öğretmek haddi değildir” ifadelerini kullandı. Bir süre daha devam eden tartışmanın ardından genel kurul, olağan bir şekilde sürdürüldü.

23 Ara 2023 - 20:47 - Siyaset

Mahreç  İhlas Haber Ajansı