Atatürk'ün kemikleri sızladı

TBMM’deki terör bildirisine imza atmayan CHP'ye tepki üstüne tepki yağıyor. CHP’nin tabanından giderek uzaklaştığını söyleyen AK Parti Aydın eski Milletvekili Mehmet Erdem, “Mustafa Kemal Atatürk’ün kemiklerini sızlatıyorlar” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Atatürk'ün kemikleri sızladı
Atatürk'ün kemikleri sızladı
Haber albümü için resme tıklayın

Irak’ın kuzeyinde 12 askerin şehit olduğu terör saldırıları Manisa'ya da ateş düşürdü.
Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak'ın cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bir grup tarafından uzun süre yuhalanarak protesto edildi.
Ancak terör destekçisi DEP ile kol kola yürüyen CHP liderine yönelik tepkiler bununla sınırlı kalmadı.

CHP KENDİNE GELMELİ
AK Parti Aydın eski Milletvekili Mehmet Erdem, Manisa’da yaşananları değerlendirdi.
CHP’nin terörle iş birliği yapan siyasi partiyle ortak hareket etmesini, vatandaşın tepkiyle karşıladığını dile getiren Erdem, “Kemal Kılıçdaroğlu da Demirtaş’a selam göndermişti. Özgür Özel genel başkan oldu bir şey değişmedi. Türki Cumhuriyeti’nin kurucusu olan bir CHP, ülkeyi bölmeye çalışanlarla bir arada nasıl olur? CHP tabanındaki samimi, vatansever seçmen de bu soruyu soruyordur. Vatandaş, ülkenin bölünmesi ve yıkılması üzerine siyasetini bina eden, terörle iş birliği tamamen açığa çıkmış olan siyasi partiyle CHP’nin beraber hareket etmesini tepkiyle karşılıyor. Bu vatan toprakları şehit kanlarıyla elde edildi. Yıllardır bu toprakların vatan olarak kalabilmesi için kan dökülüyor. Şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum. CHP’nin kendine gelmesini bekliyoruz. Türkiye’nin bekası için CHP’nin kendisine gelmesi lazım” dedi.

TABANLA YÖNETİM AYRI GÖRÜŞTE
AK Partili Mehmet Erdem, CHP tabanıyla yönetimi arasındaki farka dikkat çekti.
Sokaktaki bir CHP’linin Genel Başkan Özgür Özel ve partinin üst yönetimi gibi düşünmediğini söyleyen Erdem, “Vatandaşın sesine kulak vermezlerse CHP daha çok erimeye, küçülmeye ve tabanını kaybetmeye devam edecektir. CHP’nin kuruluş kimliğinden uzaklaştığını görüyoruz. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere CHP’yi kuranların kemiklerini sızlatıyorlar” ifadelerine yer verdi.

25 Ara 2023 - 12:32 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik