Kadın aday kürsüyü kırdı

Belediye Başkan aday adayı Mine Gültekin, Bodrum Marina’da kadın muhtar adaylarına destek buluşması gerçekleştirdi. Mine Gültekin konuşması sırasında, “Devrim yapacağım” deyip kürsüye yumruk atınca, kürsü kırıldı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Bodrum Belediye Başkan aday adayı mimar Mine Gültekin “Bodrum’da Devrimi Kadınlar Yapacak” sloganıyla açıklamalarda bulundu.
Şehit olan 12 Mehmetçiği, tüm şehitleri ve savaşlarda ölen kadın-çocukları anarak sözlerine başlayan Gültekin, “Verdiğimiz mücadele kadın mücadelesidir. Neden kadın? Çünkü kadınların acısı bir farklıdır. Bizim yüreğimiz farklı yanıyor. Bizler cesareti ile dünyaya örnek olmuş tarihin ilk kadın amiralleri, Bodrum deniz ordularının kadın komutanı, Artemisia’nın hemşehriyiz. Kadınlarımızın dertlerinin bitmesi için belediye başkanının da kadın olacağı yeni bir yönetim gerekiyor." dedi.
Hızını alamayan Mine Gültekin, konuşması sırasında, “Devrim yapacağım” dediği sırada kürsüye yumruk atınca, kürsü kırıldı. Gültekin bir anlık şaşkınlığının ardından konuşmasına devam etti.

26 Ara 2023 - 14:53 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi