Muhtarlığa ilk adım

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, proje ve çalışmalarında kadınlara uyguladığı pozitif ayrımcılığa devam ediyor. Atay, kadın muhtar adayları için önemli bir iş birliğini daha hayata geçirdi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Muhtarlığa ilk adım
Muhtarlığa ilk adım
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Efeler Belediyesi, Ege Kadın Buluşması Platformu ve Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı Derneği ortaklığında kadın muhtar ve aza adayları için eğitim programı düzenlendi.
Adını Türkiye’nin ilk kadın muhtarından alan “Gül Esin Kadın Muhtarlar Akademisi” Efeler Belediyesi Nevzat Biçer Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kadınların nasıl aday olabilecekleri, seçime nasıl hazırlanabilecekleri, seçim stratejileri, iletişim teknikleri ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi birçok konunun ele alındığı eğitimde kadın muhtar ve aza adaylarıyla bir araya geldi.
Muhtarlık için adım atarak elini taşın altına koyan, siyasi yaşamda ‘ben de varım’ diyen tüm kadınları gönülden kutladığını belirten Başkan Atay, kadınlara yönelik yaptığı hizmetleri anlattı.
Göreve geldiğinde ilk işinin Ovaeymir Mahallesi’nde Kadınlar Parkı açmak olduğunu ifade eden Başkan Atay; çalışan annelerin çocukları için okul öncesi eğitim veren 5 Gündüz Bakım Evi, kadınların sosyalleşebildiği, içinde ücretsiz ikramların olduğu 6 Hanımevi, sadece kadınların istihdam edildiği Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası, maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına yönelik Efesem Akademi, okuldan sonra çocukların, gençlerin ders çalışıp kitap okuyabildikleri 14 Kitap Kafe, Aydın’da ilk kez Down Kafe ve Otizm Yaşam Merkezi gibi çok sayıda hizmetin detaylarını anlattı.

26 Ara 2023 - 16:55 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı