İşte dünyanın iki yüzü

Başta Batı ülkeleri olmak üzere dünya genelinde hayat normal akışında devam ediyor. İsrail'in Filistinlilere yönelik katliamı Avrupa'daki yaşam ile karşılaştırıldı. Ortaya bakın nasıl bir görüntü çıktı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
İşte dünyanın iki yüzü
İşte dünyanın iki yüzü
+7
Haber albümü için resme tıklayın

İsrail'in Gazze'deki soykırımına destek veren Amerika Birleşik Devletleri'nde yılbaşı kutlamaları için hazırlıklar büyük bir coşkuyla devam ediyor.
Gazze de ise saldırı sonucu aralarında çocukların da bulunduğu yaralılar Deir Al-Balah kentindeki Aksa Şehitleri Hastanesi'ne getirildi.
2022 FIFA Dünya Kupası final maçında Fransa'yı penaltı atışlarında mağlup eden Arjantin, Dünya Kupası'nın sahibi oldu. Maç sonrası düzenlenen kupa töreninde Arjantin oyuncusu Lionel Messi'ye Adidas Altın Top ödülü takdim edildi .
Filistin'de ise İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin naaşları, yakınları tarafından toprağa verilmek üzere Gazze'nin Deyr Belah kentindeki Aksa Şehitleri Hastanesi morgundan teslim alındı. Aynı anlarda Kaliforniya'daki koşuya birçok sporcu akın etti.
Dünyanın birçok yerinde yaşananlar fotoğraf karelerinde yanyana getirildiğinde iki yüzlülük ortaya çıktı. İşte o karelerden bazıları:

27 Ara 2023 - 12:34 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi