Bu kursu kaçırmayın

Germencik Belediyesi ile Belgesem arasında iş makinaları operatörlük kursu için protokol imzalandı. Kursa başvurular 2 Ocak'ta başlayacak.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Bu kursu kaçırmayın
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Germencik İlçesi Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “İlçemizde istihdamı arttırmak ve işsizliğe yönelik çözümler üretmek amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.
Belgesem İş ve Tarım Makineleri Operatörlük Kursu Kurucusu Okan Sezgin ile protokol imzalayan Öndeş, kurslara katılmak isteyen erkek ve kadın vatandaşların 2 Ocak 2024 tarihi itibari ile 1 Nisan 2024'e kadar başvuru yapabileceklerini söyledi.
Öndeş, “İlçemizde istihdamı arttırmak ve işsizliğe yönelik çözümler üretmek amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çerçevede ilçemizde ikamet eden 19-35 yaş arası kadın ve erkek vatandaşlarımızın katılım sağlayabileceği iş makinesi kursu için Belgesem İş ve Tarım Makineleri Operatörlük Kursu Kurucusu Sn. Okan Sezgin ile protokol imzaladık. Protokol çerçevesinde kadınlara belediyemiz tarafından karşılanmak üzere ücretsiz, erkeklere ise yüzde 50 indirim sağlanacak olan kurslara katılmak isteyen vatandaşlarımız belediyemize başvurabileceklerdir" diye konuştu.
Kurslarda; silindir, beko loder, mobil vinç, dozer, greyder, elektrikli transpalet, ekskavatör operatörlüğü öğretilecek.

27 Ara 2023 - 16:26 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı