Aydın'da gizli kriz

Özlem Çerçioğlu'nun başarısız yönetimi nedeniyle Aydın'da kan kaybeden CHP'de şimdi de adaylık krizi yaşanıyor. Gelişmeler Çerçioğlu'nun diktatörlüğünü gözler önüne seriyor.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP Aydın teşkilatında yaşanan gizli krizi, Efeler Belediye Başkan aday adayı İbrahim Gürdal'ın paylaşımı ortaya çıkardı.
Gürdal sosyal medya hesabından bir fotoğrafla yaptığı paylaşımda, "İl ve ilçe yönetiminin yapamadığını biz yaptık" diye yazdı.
Gürdal'ın bu paylaşımı üzerine kızılca kıyamet koptu. Kulağımıza gelen bilgilere göre parti içinden bazı yöneticiler Efeler Belediye Başkan aday adayı Gürdal'a sert tepki gösterdi, hatta paylaşımını geri çekmesini bile istedi. Ancak Gürdal, doğru bildiği ilkelerinden, bağlandığı ideallerinden taviz vermedi.

ÇERÇİOĞLU REJİMİ
CHP içindeki gizli kriz bununla da sınırlı kalmadı. Yine iddialara göre Dilek Kılıç, CHP Efeler Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu için İlçe Başkanlığı'na gitti.
Kılıç, adaylık başvurusunu CHP Efeler İlçe Başkanı Süha Bayırlı'ya yapıp ücretini ödedi. Ancak bu sırada Bayırlı Kılıç'a dönerek, "Niye zahmet ettin, boşuna aday adayı oldun. Bizim adayımız zaten Anıl Yetişkin." dedi. Dilek Kılıç, bu beklenmedik cevap karşısında neye uğradığını şaşırdı.
Kılıç'a yönelik bu tavır, "Çerçioğlu adayını çoktan belirlemiş" şeklinde yorumlandı.
Siyasi çevreler, parti içi demokrasiden dem vuran Çerçioğlu'nun CHP'de diktatörden farksız olduğunu savundu.

28 Ara 2023 - 14:04 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş