Asgari ücret tatmin etmedi

HAK-İş Konfederasyonu Aydın İl Başkanı Nefise Gülseren 17 bin 2 TL olarak açıklanan asgari ücretten memnun olmadıklarını açıkladı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Yeni asgari ücret 17 bin 2 TL olarak açıklandı. Ancak yapılan zam işçi temsilcisi HAK-İŞ Konfederasyonu’nu memnun etmedi.
HAK İş Aydın İl Başkanı Nefise Gülseren, yeni asgari ücrete ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BEKLENTİMİZİN ALTINDA
17 bin 2 TL’nin bekledikleri rakamın çok altında kaldığını ifade eden Gülseren, 1 yıl göz önünde bulundurulduğunda söz konusu ücretin yetersiz olduğunu savundu.
Nefise Gülseren, “Önceden 6 aydan bir düzenleme yapılırdı. 1 yılı göz önüne aldığımızda mevcut enflasyon rakamlarıyla beklentinin çok altında. Konfederasyon olarak memnun değiliz. İlerleyen süreci göreceğiz. Enflasyon durmazsa 15 bin lira kiranın olduğu sıradan bir evde 17 bin TL ile geçinmek mümkün değil” ifadelerini kullandı.

İTİRAZ EDECEĞİZ
Nefise Gülseren HAK İş Konfedarsyonu’nun rakama itiraz edeceğini bildirdi ve "Her ne kadar asgari ücret komisyonunda olmasak da buna itiraz edeceğiz. Baştan beri işçi konfederasyonlarının yapısı değiştirilmeli. Asgari ücret komisyonunda tüm işçi konfederasyonları bulunmalı." diye konuştu.

28 Ara 2023 - 15:22 - Ekonomi

Mahreç  Mustafa Çelik