Bülbül’ün diline düştü

AK Partili Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı eleştiren eski Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, muhalefetin diline dolandı. CHP Milletvekili Süleyman Bülbül, “Benim söyleyeceklerimi o söylemiş” diyerek Erim’i ti'ye aldı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

TBMM 27. Dönem AK Parti Aydın Milletvekilliği yapan ancak 14 Mayıs seçimlerinde listeye bile giremeyen Bekir Kuvvet Erim, gözünü Nazilli Belediyesi’ne dikti.
Adı emlakçı vekile çıkan Erim, "Nazilli bir keşmekeşin içinde" diyerek AK Partili Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı hedef aldı. AK Partili vekil, yaptığı bu açıklamasıyla muhalefetin diline düştü.

CHP'NİN SÖZCÜSÜ GİBİ
CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, AK Partili Milletvekilini tiye aldı.
Erim’in kendi partisine muhalefet yaptığını dile getiren Süleyman Bülbül, “Bekir Kuvvet Erim ilk defa doğru bir şey söylemiş. Geçen gün yaptığı açıklama çok hoşuma gitti. ‘Nazilli’de büyük sıkıntı vardır. Belediyecilik hizmetleri çok sıkıntıya erişmiştir’ o konuda Nazilli’de de değişim gerekir. Benim söyleyeceklerimi o söylemiş oldu. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ara sıra doğruları söylerdi demek ki burada da ara sıra doğruları söylüyor” dedi.

BAGAJI BİLEMEM
Bekir Kuvvet Erim’e siyasette bagaj örneğini veren Süleyman Bülbül “Siyasette yola çıktığın zaman tek başına yürüyebiliyorsan, arkada bagajın yoksa, sokağa çıktığında çevrede acaba bana ne diyecekler demiyorsan bu dönemini iyi değerlendirmişsin demektir. Ben öyle birisiyim. Yola çıktım mı hiç sıkıntı çekmiyorum. Diğer arkadaşların da öyle olması lazım. Bekir Kuvvet Erim’in bu çerçevede yola çıktığında kim bakıyor? Bagaj var mı yok mu? Bilemem.” ifadelerini kullandı.

28 Ara 2023 - 16:19 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik