Bataklıktan altın çıktı

Söke Ticaret Borsası ve Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, Argavlı mahallesinde yapımı biten deponun denetimden geçerek lisansını aldığını açıkladı.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Bataklıktan altın çıktı
Bataklıktan altın çıktı
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Söke İlçesinde 74 bin m2 alanda kurulan Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. için çalışmalar tamamlandı.
Söke Ticaret Borsası Başkanı Nejat Sağel, ilçeye 2 büyük müjde verdi.

1. MÜJDE
Ticaret Bakanlığının yaptığı denetimden tek seferde geçtiklerini ifade eden Sağel, "Bugün sizlerle Sökemiz için 2 müjdeli başarımızı haberini paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Uzun zamandır Söke'mize kazandırmayı hedeflediğimiz çok fazla emek ve uğraş verdiğimiz Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş'nin 13 aylık kısa bir sürede hizmete açmayı başarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 2019 yılında Borsamız önderliğinde İzmir ve Aydın Ticaret Borsaları ile bu yola beraber çıktık. Şu an ki güncel hisse durumumuz Borsamız yüzde 56,44, Aydın Ticaret Borsası yüzde 28, 22 ve İzmir Ticaret Borsası yüzde 15, 34'lük hisseye sahiptir. Geçen hafta Ticaret Bakanlığımızdan gelen denetim heyeti depomuzun durumunu ve koşullarını inceledi, lisansımızı verdi. Sökemize kazandırdığımız bu milli servetimizde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İstediğiniz zaman buraya pamuğunuzu getirebilirsiniz" dedi.

2 MÜJDE
Başkan Sağel, "Bir diğer müjdemiz ise Lisanslı depoların olmazsa olmazı olan yetkili sınıflandırıcı laboratuvardır. Ticaret Bakanlığından gelen denetçiler tarafından incelenerek buranın da lisansını aldık. Tarafsız ve şeffaflık ilkesiyle hizmet verecek olan laboratuvarımızda analizlerinizi güvenle yaptırabileceksiniz." diye konuştu.
Türkiye'de Söke dahil sadece 3 laboratuvar bulunuyor. Birisi İzmir, birisi Şanlıurfa birisi de Söke'de.

28 Ara 2023 - 16:34 - Gündem

Mahreç  Ali Bulur