İYİ Parti Aydın’da istifa depremi

İYİ Parti’deki istifa rüzgarı Aydın’da devam ediyor. Aydın teşkilatının kurucularından Nilgün Akçakaya Kaşıkçı, zehir zemberek açıklama yapıp, “parti içi demokrasi yok” diyerek istifa etti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
İYİ Parti Aydın’da istifa depremi
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti Aydın’da, kurucular arasında yer alan Nilgün Akçakaya Kaşıkçı da partiyle yollarını ayırdı. Kaşıkçı, istifasının ardından sosyal medya üzerinden zehir zemberek açıklama yaptı ve partide demokrasi olmadığını söyledi.

İYİ Parti’de emekçilerin yok sayıldığını ifade eden Kaşıkçı, “İl Başkanı Sayın Süleyman Demirci’nin haksız yere görevden alınmasıyla ve ihraç edilmesiyle başlayan süreçle bugünlere gelmiş bulunmaktayız. Benim de içinde bulunduğum il yönetimi tüzüğün 49. Maddesine dayanarak görevden alınmıştır. Ben ve yönetimdeki hiç bir arkadaşım partiye zarar verecek hiçbir davranış ve söylemde bulunmamıştır. Parti içi demokrasi ve parti emekçileri yok sayılmıştır” dedi.

"BANA VERİLEN GÖREVLERİ HAKKIYLA YERİNE GETİRDİM"

İYİ Parti’nin atamalarla yönetildiğini belirten Kaşıkçı, “Teşkilatları, sırtını bir kaç GİK üyesine dayayarak yönetmeye çalışan arkadaşlar, parti küçük olsun, sizin olsun. Atamalarla yönetilen bir partide, teşkilat yönetimleri de ancak göstermelik olmaktan başka bir işe yaramazlar. Kurucu üyesi olduğum İYİ Parti üyeliğimi 25 Aralık 2023 tarihinde üzülerek sonlandırmış bulunmaktayım Bugüne kadar bana verilen görevleri hakkını vererek yerine getirdiğime inanıyorum. Helal hoş olsun.  Önce vatan” ifadelerini kullandı.

28 Ara 2023 - 20:01 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi