Sandıklı'dan mesaj geldi

Aydın’ın İncirliova ilçesine bağlı Sandıklı Mahallesi, MANŞET aracılığı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na mesaj gönderdi. Yıllardır kanalizasyon sorunlarının çözülmediğini söyleyen vatandaşlar, "Sakın bizden oy istemesin" diyerek uyarıda bulundu.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Sandıklı'dan mesaj geldi
Sandıklı'dan mesaj geldi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

İncirliova'nın Sandıklı Mahallesi'nde yaşayanların, yıllardır kanalizasyon ve alt yapı sorunu çözülmedi.

Fosseptik çukurlarını iki haftada bir ASKİ’ye bağlı vidanjörlere çektirmek zorunda kalan mahalle sakinleri,
Aydın'a 15 dakikalık mesafedeki mahallede bu sorunun çözülemediğini anlattı.

BÜYÜKŞEHİR'E ULAŞAMADILAR

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne Bağlı ASKİ yöneticileri ile birçok defa görüşmek istekilerini belirten mahalleliler, ancak muhatap bulamamaktan yakındı.

Son çare olarak MANŞET aracılığı ile Büyükşehir belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na seslenen semt sakinleri,
"Sıcak havalarda açığa çıkan koku nedeniyle kapı pencere açmıyoruz. Zaman zaman yollara taşan fosseptik kuyularının oluşturduğu kirlilik ve sinekler nedeniyle sağlığımız tehdit altında" diye konuştular.

Evlerin bahçelerinde yer alan ve üzeri derme çatma kapaklarla örtülen fosseptik kuyularının, çocuklar için hayati tehlike oluşturduğu mahallede vatandaşlar, Büyükşehir'in hizmetlerinden mahrum kaldıklarını çağ dışı koşullarda yaşamak zorunda bırakıldıklarını ifade etti.

DUY SESİMİZİ ÇERÇİOĞLU

Yazın koku, kışın taşan fosseptik ve yağmur suları nedeniyle hayatları işkenceye dönen vatandaşlar, “Biz yıllardır bu koku ve pisliğin içerisinde yaşıyoruz. Derdimizi çözmek bir yana dinleyen bile yok. Büyükşehir’in adı büyük hizmeti sıfır. Kanalizasyon sorunumuzu çözmeden Büyükşehirden kimse bizden gelip oy istemesin.” diyerek Çerçioğlu'na mesaj gönderdi.


 

29 Ara 2023 - 14:25 - Gündem

Mahreç  Erdal Savaş