Profesöre şiddete tepki

Türk Sağlık Sen Aydın Şubesi, Adnan Menderes Üniversitesi'nde tedavi sırasında darp edilen Prof. Dr. İrfan Yavaşoğlu'na sahip çıktı.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Profesöre şiddete tepki
Haber albümü için resme tıklayın

Türk Sağlık Sen Aydın Şubesi, tedavi sırasında hasta yakını tarafından darp edilen Hemotoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İrfan Yavaşoğlu için basın açıklaması düzenledi.
Üniversite hastanesi önünde yapılan basın açıklamasına Şube Başkanı Hüseyin Doğan, sendika üyeleri ve sağlık çalışanları katıldı.
Başkan Doğan, "Şifa dağıtmak için tüm gücüyle hizmet üreten sağlık çalışanlarının bu kadar ağır iş yüklerinin yanında böyle ne idüğü belirsiz bir kişi tarafından şiddete maruz kalınması kabul edilemez. Türk Sağlık Sendikası olarak bu saldırıya uğrayan hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve insanlıktan nasibini almamış saldırganın en ağır cezaya çarptırılmasını istiyoruz" dedi.

DÜZENLEME YAPILSIN
Şiddetin önüne geçmek için öneride bulunan başkan Doğan, "Sağlık kurum ve kuruluşlarının sıfır toleranslı alan ilan edilmesi ve bu alanlarda sağlık çalışanlarına karşı yapılacak herhangi bir suçun ertelenmesi, paraya çevrilmesi imkânsız hale getirilerek hapis cezası ile cezalandırılması gerekir. Yine ayrıca şiddet uygulayanların acil haller dışında Kamu sağlık hizmetlerinden belli bir süre ücret karşılığı yararlandırılmaları caydırıcı olabilir. " diye konuştu.

29 Ara 2023 - 15:50 - Asayiş

Mahreç  Melek Fırat