Savaşa rağmen rekor kırdık

Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan; 2024 yılında turizm sezonundan beklentilerin yüksek olduğunu söyledi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Akdoğan, yeni yıl öncesi yaptığı açıklamada; “2023 yılı başında yaşadığımız büyük deprem, hepimizde derin üzüntü oluşturdu. Aynı zamanda depremin etkisi özellikle Avrupa pazarında belirsizliğe yol açtı. Bu durum erken rezervasyonları etkilese de daha sonrası özellikle Kuşadası için iyi bir sezon olarak devam etti” dedi.

REKOR KIRDIK
Akdoğan konuşmasının devamında “2023’de limanımız da rekora koştuk. Filistin Gazze’de yaşanan savaş nedeniyle son zamanlarda Mısır üzerinden gelen gemilerde iptaller olmasına rağmen, yıl boyunca limanımızda 521 gemiyi ağırladık. Kruvaziyer gemiler ve feribotlarla 900 binin üzerinde yolcu girişi oldu ve bu sayı gemi personelleriyle birlikte milyonu geçmiş durumda. 2024 yılı için ise liman rezervasyonlarımız şu an da 2023’ten daha iyi görünüyor." diye konuştu.

SORU İŞARETLERİ
İç ve dış pazarın Kuşadası'na olan ilgisinin şu an için iyi göründüğünü anlatan Akdoğan, "İsrail- Filistin savaşı nedeniyle, 2023 den çok daha iyi geçmesini beklediğimiz 2024 için yine de soru işaretleri var. Rusya-Ukrayna savaşı da ne yazık ki halen devam ediyor. Enflasyon, maliyetlerdeki artışlar tüm sektörler için çok önemli. 2024 sezonun daha iyi geçeceğini öngörüyor olsak da, bu unsurları da dikkate alarak sezona girmeliyiz” ifadelerini kullandı.

29 Ara 2023 - 16:11 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı